Проведено щорічний моніторинг готовності закладів освіти Ізяславщини до нового 2024/2025 навчального року
Минулого тижня було проведено традиційний щорічний моніторинг готовності закладів освіти до роботи в 2024/2025 навчальному році й опалювального сезону та найголовніше - забезпечення безпеки дітей у контексті російсько-української війни. Цей моніторинг є ключовою складовою підготовки до освітнього процесу, оскільки забезпечує своєчасне усунення можливих недоліків, створення комфортних умов для навчання та, що найважливіше, захисту дітей.
Комісія, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів міської ради та фахівці територіальних підрозділів, що уповноважені здійснювати державний нагляд у відповідних сферах господарської діяльності, відвідала всі заклади освіти Ізяславщини.
Першочергова увага приділялась наявності і стану найпростіших укриттів та захисних споруд у закладах освіти, а при потребі – орендованих приміщень. Адже створення безпечних умов перебування у закладах освіти усіх учасників освітнього процесу в умовах дії воєнного стану – одне із головних завдань діяльності нашої громади. У кожному закладі перевіряли наявність та стан належно облаштованих захисних споруд, де діти зможуть перебувати у разі оголошення повітряної тривоги. Такі споруди мають важливе значення в умовах російсько-української війни, коли безпека дітей стає пріоритетом номер один. Заклади освіти продемонстрували наявність підготовлених укриттів, які відповідають вимогам безпеки: оснащені всім необхідним для тимчасового перебування дітей, забезпечені освітленням та іншими важливими елементами.
Значна увага була приділена питанням стану приміщень, харчоблоків та організації харчування, спортивної інфраструктури закладів освіти, підготовки котелень та систем опалення, наявності паливних запасів, а також забезпеченню належного рівня гігієни та безпеки. Зокрема, перевірено стан систем опалення та готовність котелень до початку опалювального сезону. У переважній більшості закладів громади вже завершено основні ремонтні роботи, підготовлено класи для прийому учнів тощо.
Комісія відзначила ті заклади освіти, де було вжито додаткових заходів для підвищення рівня захищеності дітей, зокрема, оновлення або розширення укриттів, що можуть прийняти більше людей у разі необхідності.
Під час моніторингу також обговорювалися питання забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та проведення регулярних навчань для персоналу та учнів щодо дій у разі повітряної тривоги. Комісія наголосила на необхідності чіткого дотримання всіх заходів безпеки для захисту життя та здоров'я дітей.
За результатами моніторингу буде складено акти перевірки готовності закладів освіти до роботи в новому навчальному році. Якщо заклад не відповідатиме вказаним вимогам, його двері можуть не відкритися для офлайн.