2024 рік
2024 рік – рік наполегливої праці громади та щирої турботи
(звіт Ізяславського міського голови Сергія Шлегеля)
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я, як міський голова, щорічно звітую перед громадою про виконання своїх повноважень, про підсумки роботи депутатського корпусу міської ради, її виконавчого комітету, комунальних підприємств і установ, підпорядкованих міській раді.
Перед тим, як перейти до основного звіту, хочу щиро подякувати:
- платникам податків за кожну сплачену до бюджету гривню, яка допомагає забезпечувати життєдіяльність громади;
- мешканцям, які активно підтримують наших захисників, працюють у тилу, донатять, волонтерять, лікують, навчають, захищають, будують і допомагають.
- критикам і мотиваторам, які своїми словами та діями допомагають робити нас сильнішими.
Війна змінила наші реалії, але вона не зламала нас. Усе, що вдалося зробити за звітний період, є результатом спільної, наполегливої праці кожного депутата, постійних комісій, виконавчого комітету міської ради, а також завдяки скоординованій роботі апарату міської ради, взаємодії з громадськими організаціями та активною підтримкою громади.
2024 рік став черговим випробуванням для нас усіх. Це був рік важкого протистояння добра і зла, коли український народ об'єднався у боротьбі проти несправедливості, яку принесла російська агресія. Ми пережили біль і втрати, але водночас продемонстрували незламну стійкість, силу духу та віру у краще майбутнє.
Сьогодні, завдяки самовідданості наших воїнів, ми маємо можливість працювати, жити в умовах відносного спокою, та навіть у цей складний час розвивати нашу громаду. Наші герої на передовій виборюють право на життя і свободу кожного українця. Низький уклін усім захисникам, які ціною власного життя і здоров'я захищають українську землю. Ваша мужність і самопожертва є джерелом нашої віри та натхнення працювати заради майбутнього.
Разом, об’єднані спільною метою, ми продовжуємо зміцнювати нашу громаду, підтримуючи тих, хто стоїть на передовій, і створюючи основи для мирного й процвітаючого майбуття.
У цьому звіті не прозвучить інформація про значні здобутки, адже війна наклала обмеження на реалізацію багатьох планів. Проте життя громади не зупинилося – ми працюємо і робимо все можливе, щоб забезпечити життєдіяльність громади у стабільному ритмі. Отже, дозвольте зупинитися на головних напрямках діяльності міської ради, що вдалося і чого не вдалося досягти за цей період.
Наша територіальна громада складається із 11 старостинських округів, до складу яких входить 46 населених пунктів із населенням - 29345 осіб.
Аби місцева влада була ближче для людей та могла надавати усі можливі послуги, на місцях працюють старости. Завдяки їхньому професіоналізму вдається конструктивно вирішувати проблеми в сільській місцевості. Вони поєднують кілька справ одночасно: здійснюють комунікацію з громадою села, адмінпослуги, підтримують благоустрій, розміщують переміщених, співпрацюють з Шепетівським РТЦК та СП та правоохоронними органами, тощо. Під їх лідерством спільно з жителями сіл було зроблено неймовірно багато для підтримки Сил оборони.
Робота міської ради восьмого скликання базується на плідній співпраці 26-ти обраних депутатів та виконавчих органів міської ради. Успішність роботи часто залежить від активності депутатського корпусу. Прийняття або ж неприйняття депутатами міської ради того чи іншого рішення інколи може стати вирішальним і доленосним для жителів територіальної громади. За звітний період забезпечено підготовку та проведено 17 сесій міської ради, на яких депутатами прийнято на користь і в інтересах громади 478 рішень з питань бюджету, соціально-економічного та культурного розвитку, управління комунальною власністю, роботи комунальних закладів, установ та підприємств, виконавчих органів міської ради, соціального характеру тощо. Усі ухвалені рішення спрямовані на покращення економічного та соціально-культурного розвитку громади та її інфраструктури на скільки можливо у воєнний час. Крім того, у 2024 році пріоритетом залишалась фінансова підтримка Сил оборони, створення матеріальних резервів громади.
Депутати міської ради, незважаючи на свої політичні уподобання, працювали злагоджено та консолідували всі зусилля на розбудову громади. Проте повномасштабне вторгнення окупантів на територію України внесло свої корективи. Протягом 2024 року частина депутатського складу було оновлено (1 місцевий обранець склав свої депутатські повноваження з власних причин та 1 – зареєстровано наступного депутата). Деякі із них перебувають у лавах Сил оборони. Так, для ухвалення важливих рішень на благо громади була достатня кількість депутатів, проте варто не забувати, що депутатська діяльність – це у першу чергу відповідальність на добровільних засадах та в інтересах громади.
Виконавчий комітет Ізяславської міської ради, який сформований у складі 30 осіб, здійснює свою діяльність керуючись принципами відкритості та прозорості, що є необхідною умовою демократичного управління громадою, забезпечення належної та ефективної взаємодії місцевого самоврядування з громадою. У 2024 році розглядав питання, спрямовані на реалізацію власних (самоврядних) та делегованих повноважень. Станом на сьогоднішній день проведено 24 засідання виконавчого комітету міської ради, з яких 3 позачергових. За цей період було прийнято 299 рішень виконавчого комітету. На виконання делегованих повноважень – до 20% рішень.
Усі рішення міської ради та виконавчого комітету виконано або на стадії виконання.
У сфері регуляторної діяльності здійснюється аналіз регуляторних актів Ізяславської міської ради. Діючі регуляторні акти впорядковані та висвітлені на офіційному вебсайті міської ради.
Розгляд звернень та забезпечення доступу до публічної інформації
Одним із важливих напрямків діяльності Ізяславської міської ради є розгляд звернень громадян. Для цього створено сприятливі умови прийому, забезпечено своєчасний і якісний розгляд заяв, пропозицій та скарг, аби оперативно вирішувати порушені питання.
Протягом 2024 року до міської ради надійшло 1056 письмових та усних звернень (у 2023 році – 1256). Старости старостинських округів опрацювали 2834 звернень громадян (у 2023 році – 2689). У цих зверненнях порушувалися різні питання, серед яких найбільш актуальними залишаються проблеми житлово-комунального господарства, соціальної політики, землевідведення та землекористування.
Міська рада усвідомлює, що більшість цих звернень продиктовані складними умовами воєнного часу. За кожним із них – людські долі, турботи та виклики. Саме тому пріоритетом є максимально якісний і конструктивний підхід до їх вирішення.
Ізяславська міська рада працює відкрито та прозоро. Робота ради систематично висвітлюється на офіційному вебсайті, де громадяни можуть ознайомитися з проєктами та рішеннями ради й виконкому, розпорядженнями міського голови, тощо. У відповідь на інформаційні запити громадян цьогоріч було опрацьовано 79 запитів.
Переконаний, що відкрите спілкування з громадянами, чітке реагування на їхні запити та прозора робота – це шлях до формування довіри та розвитку нашої громади навіть у цей складний час.
Бюджет громади
Спроможність громади визначається багатьма параметрами, проте її фінансові ресурси залишаються фундаментальним компонентом життєдіяльності. Протягом звітного періоду реалізація фінансової політики громади, як і держави в цілому, відбувалася в умовах воєнного стану, що ставило перед нами численні виклики.
Попри виклики, пов’язані з податковими пільгами, обмеженнями казначейства та іншими факторами воєнного часу, громада змогла зберегти фінансову міцність. Кожне фінансове рішення ухвалювалося зважено, відповідно до чинного законодавства, та спрямовувалося на підтримання стабільності громади.
У поточному році ключовими напрямками роботи громади стали наповнення бюджету громади та забезпечення безперебійної життєдіяльності в умовах воєнного стану. Зважаючи на виклики, що постали перед країною, особлива увага приділялася підтримці армії, охороні здоров’я, освіті, соціальному захисту громадян різних категорій, допомозі ветеранам війни, членам сімей загиблих, внутрішньо переміщеним особам.
У звітному періоді вдалося виконати заплановані доходи бюджету на 2024 рік та в повному обсязі профінансувати всі зареєстровані зобов’язання головних розпорядників коштів.
Отже, станом на 26 грудня 2024 року дохідна частина міського бюджету виконана в сумі 326673,3 тис.грн., з них: 301997,5 тис. гривень доходи загального фонду та 24675,8 тис.грн. – спеціального фонду.
Частка власних доходів складає 66,9 відсотка – 218671,0 тис.грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року власні надходження доходів загального фонду зросли на 20,2% або 33239,3 тис.грн., спеціального фонду на 8,2% або 1608,6 тис.грн.
Отримані доходи забезпечили загальну позитивну тенденцію в частині фінансування видатків, а саме:
- забезпечено своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ,
- проведено розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами;
- профінансовано інші видатки, необхідні для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетні Програми.
Видаткова частина загального фонду місцевого бюджету за звітний період виконана в обсязі 284489,1 тис. грн.
Охоплено оптичним інтернетом за рахунок субвенції усі населені пункти територіальної громади, в яких наявно не менше трьох закладів соціальної інфраструктури.
Стратегічне планування та надання інвестиційних пропозицій
3 метою покращення місцевого бізнес клімату та інвестиційної привабливості громади, підвищення конкурентоспроможності громади, покращення життя та загального добробуту населення рішенням Ізяславської міської ради від 16.02.2024 року №11 затверджено Стратегію розвитку Ізяславської міської територіальної громади на 2024-2027 роки та План заходів на 2024-2025 роки з реалізації Стратегії розвитку Ізяславської міської територіальної громади на період до 2027 року, рішенням виконкому від 07.11.2024 року № 242 затверджено Інвестиційний паспорт громади.
Протягом поточного року здійснюється наповнення профілю об’єктами, що потребують уваги інвесторів в частині будівництва та відновлення об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів стійкості Ізяславської територіальної громади. На платформі DREAM.gov.ua загалом опубліковано 8 проєктів:
- капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі НВК «Загальноосвітня школа І ступеня - дитячий ясла-садок комбінованого типу № 6» по провул.Горинський, 2 в м.Ізяслав;
- капітальний ремонт (утеплення фасаду будівлі) Радошівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ізяславської міської ради по вул.Центральна, 3 в с.Радошівка;
- капітальний ремонт частини приміщень (харчоблоку) будівлі Ізяславського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня - дитячий ясла-садок № 7;
- реконструкція гуртожитку під багатоквартирний житловий будинок по вул.М.Микитюка, 108 в м.Ізяслав;
- будівництво водогону с.Михля Ізяславської територіальної громади, ІІ черга;
- капітальний ремонт харчоблоку (за технологічною моделлю організації харчування «базова кухня») Ізяславського ліцею №2 імені О.Кушнірука Ізяславської міської ради;
- капітальний ремонт протирадіаційного укриття №85003 КНП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня»;
- капітальний ремонт приміщень підвального поверху будівлі (пристосування приміщень для найпростішого укриття) "Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва".
Регуляторна діяльність
Відповідно до Плану діяльності міської ради та її виконавчого комітету з підготовки проектів регуляторних актів на 2024 рік рішенням сесії Ізяславської міської ради прийнято регуляторний акт «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами на території населених пунктів Ізяславської міської територіальної громади».
З метою підтримки та зменшення навантаження на бізнес внесено зміни до ставок податку на нерухоме майно, при цьому зменшено ставки оподаткування об’єктів житлової нерухомості із 1 до 0,3 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати та нежитлової нерухомості із 0,5 до 0,3 відсотка.
Житлово-комунальне господарство, благоустрій та інфраструктура
Житлово-комунальне господарство громади завжди залишається одним із ключових напрямків забезпечення комфортного життя мешканців. Проте запровадження воєнного стану та обмеження фінансування капітальних видатків суттєво вплинули на можливості розвитку цієї галузі. Зокрема постійне зростання вартості будівельних матеріалів, запчастин і паливо-мастильних матеріалів, електроенергії, а також аварійний стан житлово-комунальних мереж громади веде до збільшення затрат на обслуговування, які не перекриваються діючими тарифами.
Видатки загального фонду на житлово-комунальне господарство проведені в сумі 11 406,6 тис. грн., що становить 81,9 % до планових призначень на звітний період та 81,2% до річних призначень.
На території громади працюють комунальні підприємства: «Ізяславтепломережа», «Ізяславводоканал», «Житлокомунсевірс». Так, не всі підприємства досягли очікуваних результатів, проте важливо відзначити, що незважаючи на складнощі, вдалося забезпечити стабільність у роботі, уникнувши критичних моментів і надзвичайних ситуацій.
У поточному році основний акцент було зроблено на безперебійному наданні житлово-комунальних послуг, а також модернізації інфраструктури в умовах обмежених ресурсів, зокрема облаштування укриттів, необхідних у разі повітряних тривог, аварій чи стихійних лих. У громаді визначено понад 39 найпростіших укриттів і 39 протирадіаційних укриттів (ПРУ), до яких забезпечено доступ мешканців, а також три «пункти незламності».
Ці досягнення стали можливими завдяки спільним зусиллям працівників житлово-комунальної сфери, місцевої влади та громади. Робота продовжується, адже навіть у найскладніших умовах ми прагнемо забезпечити комфорт та безпеку наших мешканців.
КП «Ізяславводоканал»
Водопостачання та водовідведення є одними з найбільш вразливих сфер житлово-комунального господарства, з огляду на значну зношеність водогонів, каналізаційних мереж та обладнання, відсутність сучасної спеціалізованої техніки. Так, щороку поступово проводяться відповідні заходи із реконструкції, модернізації та переоснащення водопровідно-каналізаційного господарства. Але не в таких масштабах, як би хотілось.
Загальна протяжність водопровідних мереж у громаді становить 96,9 км із пропускною потужністю 4,3 тис. м³ води на добу, а каналізаційних мереж – 23,3 км із пропускною потужністю 4,2 тис. м³ стоків на добу.
Лише за 11 місяців поточного року було реалізовано 424,4 тис.мЗ води і відведено 404,2 тис.мЗ стоків, що порівняно з минулим роком більше на 27 тис.мЗ по водопостачанню і на 85,3 тис.мЗ менше по водовідведенню. У тому числі по населенню (як споживачеві, що становить 87%) - спожито більше на 5,7 тис.мЗ по водопостачанню і по водовідведенню більше на 3,6 тис.мЗ порівняно з минулим періодом. За 11 місяців2024року збиток становить в розмірі 485,6 тис.грн. Проте планується на кінець року вийти беззбитково.
Проблем у цій галузі вистачає, однак цьогоріч були досягнуті значні позитивні результати.
За 11 місяців поточного року КП «Ізяславводоканал» отримало дохід у розмірі 23546,1 тис.грн. Завдяки цьому вдалося частково вирішити низку нагальних питань.
З метою покращення надання послуг та забезпечення питною водою мешканців громади комунальним підприємством за власні кошти та кошти місцевого бюджету було придбано й встановлено на свердловинах підприємства свердловинні глибинні насоси потужністю 13 к/Вт МР 630-17 турецького виробника в кількості 2 шт., що дає змогу в спекотні дні підтримувати стабільний тиск у водопровідній мережі громади.
Окрім того, відремонтовано 7 водяних та 4 каналізаційних колодязів, котрі були недоступні людському оку (заасфальтовані чи засипані).
Також за звітний період вдалось: усунути понад 380 поривів різної складності на водопроводах та каналізації громади; замінити та під'єднати до центрального водопостачання 18 домогосподарств; встановити 233 лічильника та замінити 281 лічильник холодної води. Зокрема було проведено заміну 120 м водопроводу по вул.Шевченка замість зношеного. За допомогою асенізаційного автомобіля мулосос було вичищено приймальні камери каналізаційно-насосних станцій №1 і №2.
Наразі найбільшою проблемою залишається реконструкція очисних споруд та виконання робіт по будівництву резервного біоставу, так як основний вже замулився і потребує чищення від намулу.
Ще одним позитивним моментом є те, що середня зарплата по підприємству становить 14535 грн. На даний час підприємство не має заборгованості із заробітної плати та за спожиті енергоносії.
Окрім того, протягом звітного періоду для КП «Ізяславводоканал» виділено асигнування з бюджету громади в сумі - 1184,0 тис.грн., з них: 84,4 тис.грн. на придбання аераторів для очисних споруд, 10,0 тис.грн. на проведення розробки науково-технічних документів с.Михнів; 17,0 тис.грн. на виготовлення спеціального дозволу на водокористування с.Михнів; 103,0 тис.грн. на придбання глибинних насосів; 93,1 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації по енергозбереженню з встановленням сонячних батарей на території каналізаційних очисних споруд (КОС) в с.Михля; 320,8 тис.грн. на придбання матеріалів для придбання ремонтних робіт ОС.
Попри труднощі, галузь водопостачання та водовідведення демонструє поступові позитивні зміни, що сприяють забезпеченню якісних послуг для мешканців громади та сталого функціонування систем у непростих умовах воєнного часу.
КП «Ізяславтепломережа»
Комунальне підприємство «Ізяславтепломережа» у поточному році здійснювало стабільне надання послуг з теплопостачання населенню, бюджетним установам та іншим споживачам міста. На балансі підприємства перебувають 9 діючих котелень та 6 км теплових мереж у двотрубному вимірі, які забезпечують теплом 103 тис.м2 площі, зокрема: населення – 72,1 тис.м2; установи бюджетної сфери – 39,0 тис.м2; інші споживачі – 1,9 тис.м2.
Основним завданням у 2024 році було забезпечення безперебійного постачання тепла в громаді, ремонт і підтримка у належному стані обладнання та теплових мереж.
Однак, у зв’язку із тим, що на території України триває російсько-українська війна, та ряду інших чинників, підприємство зіткнулося з низкою проблем, зокрема:
- тарифи на теплову енергію залишалися на рівні 2018 року через дію мораторію на їх підвищення. Через це сума невідшкодованої різниці в тарифах станом на 01.10.2024 р. склала 34,154 млн.грн.;
- заборгованість за природний газ перед ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» станом на 26.12.2024 р. становила 21,936 млн.грн.;
- наразі дебіторська заборгованість – 6.520 млн.грн., із яких 97% припадає на населення.
Ці значні проблеми суттєво впливають на фінансову стабільність підприємства, ускладнюють забезпечення якісного надання послуг та створюють додаткові виклики в організації безперебійного теплопостачання.
Попри труднощі, пов’язані з війною, КП «Ізяславтепломережа» продовжує забезпечувати стабільне надання послуг із теплопостачання у 2024 році. Окрім того, під час підготовки до опалювального сезону підприємством було проведено дієвих заходів, а саме:
-
- проведено дефектування та поточний ремонт основного і допоміжного обладнання;
- замінено мережеві трубопроводи та відремонтовано електричне обладнання;
- закуплено матеріали для підготовки систем на суму 488 тис. грн.;
- за кошти місцевого бюджету придбано попередньо ізольовані труби (72 м) і 6 комплектуючих для ремонту центрального колектора тепломережі котельні №26 по вул.Подільській, 26 на суму 121,0 тис.грн., два насосних агрегати з електродвигуном на 7,5 та 5,5 кВт/год. на суму 73,3 тис. грн.;
- отримано два дизельних генераторів потужністю 10 кВт на суму 363,5 тис.грн. для забезпечення стабільної роботи котелень у разі відключень електропостачання, а також придбано запірну арматуру на 6,0 тис. грн.
Зокрема передбачено видатки з місцевого бюджету в сумі 476,2 тис.грн. на проведення реконструкції існуючих газових мереж із заміною ВОГ на території котельні за адресою вул. Б. Хмельницького, 47- Г м.Ізяслав.
Завдяки злагодженій роботі колективу та підтримці громади підприємству вдалося своєчасно розпочати опалювальний сезон 2024/2025 років, підтримуючи теплогенеруюче обладнання у належному стані.
КП «Житлокомунсервіс»
КП «Житлокомунсервіс» є важливою складовою частиною житлово-комунальної інфраструктури Ізяславської громади. У 2024 році підприємство продовжувало виконувати свої основні функції щодо утримання та обслуговування житлово-комунального фонду, забезпечення належного рівня надання комунальних послуг населенню.
Протягом звітного періоду було прийнято 1654 заявок на виконання робіт у багатоквартирних будинках (сантехнічні, пічні, столярні, малярні, покрівельні роботи, зокрема по ремонту електромереж).
Наразі проведено:
- косметичний ремонт під’їздів (побілення стін, фарбування: панелей, сходових перил, поштових ящиків, вікон) у житлових будинках по вулицях: Шевченка БОС 9 (І- IV під’їзд), буд. № 61а (І-ІІ під’їзд), БОС 19 (І-VІІ під’їзд); Миколи Микитюка буд. 106 Б (І-ІІІ під’їзд); вул.Незалежності буд. 14 (І-ІІ під’їзд);
- для утеплення під’їздів виготовлено та встановлено 4 вхідних металевих дверей при вході у багатоквартирні житлові будинки (вул. М.Микитюка, 106 а (ІІ під’їзд); вул. Шевченка БОС 14 (ІІІ під’їзд); вул. Шевченка БОС 14 (V під’їзд ); вул. Шевченка буд. № 57 (ІІ під’їзд));
- замінено шість аварійних опор вуличного освітлення, 181 шт. лампочок вуличного освітлення, 39 шт. ламп вуличного освітлення у Парку Слави та парку по вул.Шевченка; 40 шт. вуличних світильників; 26 шт. кронштейнів та 1 лічильник;
- встановлено 13 шт. сонячних прожектори;
- під час проведення поточного ремонту вуличного освітлення використано 2643 метри проводу СІП 2х16.
На придбання матеріалів для обслуговування, ремонту електричних мереж та оплату вуличного освітлення населених пунктів громади із загального фонду проведено видатки в розмірі 351,7 тис.грн.
Нагальною проблемою в громаді багато років поспіль залишається ремонт доріг. Протяжність доріг, які знаходяться в комунальній власності громади, лише по місту Ізяслав становить 332,1 км, із них: дороги з асфальтованим покриттям – 209,8 км, доріг змішаного типу – 122,3 км. Всі ми хочемо мати гарно асфальтовані дороги, але в нинішніх реаліях наявні ресурси місцевого самоврядування першочергово спрямовуються на виконання завдань щодо захисту держави та територіальної оборони, фінансування бюджетної сфери та життєво необхідних потреб жителів громади.
Коштами місцевого бюджету можна проводити лише поточні ремонти та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності.
Протягом 2024 року для збереження існуючої мережі доріг комунальної власності від руйнування, покращення транспортного і пішохідного зв’язку, забезпечення безпеки дорожнього руху, за рахунок коштів місцевого бюджету проведено поточний ремонт автодоріг в м.Ізяслав на суму 2 199,661 тис.грн.
Нанесено дорожньої розмітки 1,14,1 (424,5 м2) в м.Ізяслав на суму 99,333 тис.грн. Окрім того, проведено грейдерування автодоріг в селах Михнів, Поліське, Клубівка та м.Ізяслав. Ремонтні роботи проводилися підрядними організаціями, із якими було укладено договори, та згідно планів використання бюджетних коштів, затверджених рішеннями сесій Ізяславської міської ради на загальну суму 2 391,941 тис.грн.
У 2024 році за рахунок коштів громадського бюджету Ізяславської міської територіальної громади реалізовано проєкт «Дитяча мрія – спортивний майданчик» загальною вартістю 99,835 тис.грн. У рамках реалізації проєкту було закуплено та встановлено спортивне обладнання (спортивний комплекс, тренажер вуличний «Повітряний хід» на дитячому майданчику біля 7 БОСУ в м. Ізяслав.).
На організацію проведення благоустрою населених пунктів із загального фонду проведено видатки в загальній сумі 2 870,6 тис. грн., із них: благоустрою населених пунктів – 210,3 тис.грн., придбання матеріалів для ремонту містка в с.Клубівка та містка в районі Лабаз м.Ізяслав – 34,1 тис.грн. та для огородження сміттєзвалища – 35,2 тис.грн., придбання сміттєвих контейнерів – 50,1 тис.грн, придбання матеріалів, запчастин – 58,8 тис. грн.
До фонду охорони навколишнього природного середовища надійшло 552,8 тис.грн., які спрямовано на рекультивацію полігону побутових відходів в сумі 99,9 тис.грн., придбання контейнерів для сміття - 50,1 тис.грн.
Протягом звітного періоду виконано широкий комплекс робіт, спрямованих на утримання території громади у належному стані:
- озеленення та догляд за територіями: упорядковано парків і скверів, газонів та квітників, тощо. На території Парку Слави м.Ізяслав було висаджено 110 дерев та різновидів зелених насаджень (із загального фонду проведено видатки у розмірі 682,5 тис.грн.);
- прибирання та санітарна очистка: відповідно до актів обстеження зелених насаджень було видалено 594 аварійних дерев, а також проведено кронування 12 дерев в громаді; очищено береги річок та ставків, ліквідовано 51 стихійне сміттєзвалище загальною площею 0,64 га, вивезено сміття 19992.4 м3 (станом на 01.12.2024 р.);
- догляд за пам’ятками та об’єктами інфраструктури: упорядковано меморіали та пам’ятники, кладовища, братські могили, зокрема в’їзних знаків населених пунктів.
На території КП «Житлокомунсервіс» працює пункт тимчасової ізоляції безпритульних тварин. Після проходження карантинного періоду проводяться вакцинація, стерилізація/кастрація, кліпсування безпритульних тварин. За звітний період на території громади було виловлено та проведено стерилізацію/кастрацію 40 безпритульним собакам.
Наразі комунальним підприємством проводиться претензійно-позовна робота. На розгляді в Ізяславському районному суді перебувають 17 заяв на суму 30,1005 тис.грн. про стягнення заборгованості за утримання будинків та прибудинкової території.
На оплату праці осіб, на яких за рішенням суду накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно-корисних робіт, - використано 4219,61 грн.
Організація заходів цивільного захисту, мобілізаційної підготовки та територіальної оборони
Протягом звітного періоду в громаді здійснювалися пріоритетні заходи з метою забезпечення безпеки населення, підготовки до надзвичайних ситуацій та підтримки обороноздатності.
На фінансування Програми Національного спротиву, підтримки Сил оборони та заходів з територіальної оборони Ізяславської міської територіальної громади на 2024 рік з місцевого бюджету в звітному періоді виділено 5147,6 тис.грн., які спрямовано військовим частинам на закупівлю безпілотних літальних апаратів, РЕБ, ремонт військової техніки, придбання запчастин, матеріалів, а також закуповуються та передаються, з дотриманням вимог чинного законодавства, необхідні товарно - матеріальні цінності, тощо.
З початком повномасштабної російської агресії проти України життєво необхідним стало облаштування укриттів на випадок повітряних тривог, наслідків аварій, стихійних лих, небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій. На даний час в Ізяславській міській територіальній громаді функціонують 39 найпростіших укриттів та 39 ПРУ.
На фінансування Комплексної програми запобігання та зменшення впливу надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на території Ізяславської міської ради на 2021-2025 роки проведено видатки в сумі 700,0 тис.грн.; на утримання місцевої пожежної команди «Пожежник» с.Білогородка використано кошти в сумі 654,2 тис.грн.; а також на фінансування Комплексної програми профілактики злочинності та охорони громадського порядку на території Ізяславської міської територіальної громади на 2021-2025 рр. - в сумі 200 тис.грн.
Матеріальна база для надзвичайних ситуацій:
Для здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, проведення невідкладних відновлювальних робіт і заходів, надання постраждалому населенню необхідної допомоги для забезпечення його життєдіяльності, розгортання та утримання тимчасових пунктів проживання постраждалого населення, створено матеріальний резерв громади на суму 100 тис.грн.
Військовий облік
У 2024 році військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів на території Ізяславської міської територіальної громади здійснювався відповідно до чинного законодавства України та в межах делегованих повноважень. Діяльність проводилася у співпраці з Шепетівською районною військовою адміністрацією (РВА) та третім відділом Шепетівського РТЦК та СП.
За результатами роботи протягом звітного періоду здійснено:
- Облік і звірка даних:
- проведено звіряння облікових даних карток із документами підприємств, установ і організацій громади;
- у жовтні 2024 року подано оновлені списки призовників, військовозобов’язаних та резервістів віком 18-60 років;
- завершено приписку громадян 2007 року народження та розпочато приписку громадян 2008 року народження.
- Оповіщення:
- Опрацьовано 845 повісток:
- 122 – для призовників;
- 723 – для військовозобов’язаних і резервістів.
- Запроваджено практику спільного оповіщення із залученням представників РТЦК та СП і Національної поліції.
- Опрацьовано 845 повісток:
- Мобілізація:
- у червні 2024 року створено дільницю оповіщення на базі КП «Житлокомунсервіс»;
- проведено інформаційну кампанію щодо комплектування бойових підрозділів Сил оборони, зокрема 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ та 11-го прикордонного загону.
Діяльність лісогосподарських підприємств
На території громади на даний час фактично діє КП «Сошне», яке об’єднало в собі лісові масиви таких комунальних підприємств, як «Сошне», «Поліське», «Радошівка», «Мислятин» та «Лютарка». Наразі триває процедура реорганізації шляхом приєднання КП «Білогородка» та КП «Двірець».
На сьогодні підприємство здійснює догляд та охорону лісових масивів Ізяславщини на площі 1461,33 га.
У рамках цих заходів проводилося оборювання ділянок для захисту від лісових пожеж та лісопатологічне обстеження для виявлення осередків шкідників в лісових насадженнях. За лісопатологічні обстеження були сплачені рахунки на суму 11944,64 грн. На основі отриманих документів проводилися санітарно-вибіркові рубки та продаж заготовленої деревини, адже КП «Сошне» здійснює діяльність у галузі лісозаготівель та продажу необробленої деревини. За розробку ділянок підприємством було сплачено 246518,64 грн.
Станом на 01 грудня 2024 року підприємство отримало дохід від продажу необробленої деревини на загальну суму 1 308,798 тис.грн., реалізувавши при цьому 1201,8 мЗ деревини, в т.ч. населенню 101,1 мЗ. За звітний період було укладено 20 договорів, 10 з яких - із населенням. Із власних доходів сплачено податків на загальну суму 629693,79 грн., що склало 48,1% від отриманого доходу.
КП «Ізяславське міське бюро технічної інвентаризації»
Фінансова діяльність бюро технічної інвентаризації у 2024 році забезпечила стабільну роботу та розвиток підприємства. За підсумками 9 місяців 2024 року, які підраховуються щоквартально, доходи підприємства склали 1883,7 тис.грн. при плануванні 1574,7 тис. грн, а витрати – 1877,1 тис. грн.
Завдяки ефективному управлінню та злагодженій роботі колективу, підприємство отримало чистий дохід у розмірі 11,3 тис.грн. за 9 місяців поточного року. Ці результати свідчать про успішну діяльність КП «Ізяславське міське бюро технічної інвентаризації» та його здатність стабільно працювати навіть у складних умовах сьогодення.
Комунальне майно
Протягом 2024 року Ізяславська міська рада активно працювала над забезпеченням ефективного управління комунальним майном громади, орієнтуючись на раціональне використання ресурсів та наповнення місцевого бюджету.
З місцевого бюджету спрямовано фінансування на Програму управління комунальним майном Ізяславської територіальної громади на 2021-2024 роки у розмірі 209 300,0 тис. грн. (виготовлення технічних паспортів, встановлення поштових адрес на нежитлові будівлі в населених пунктах: м.Ізяслав, с.Радошівка, Путринці, Білиженці, Покощівка, Васьківці, Михнів, Мислятин, Михля, Клубівка, Білогородка, Топори), проведення незалежної експертної оцінки - 13,1 тис.грн.
Протягом звітного періоду вдалось вирішити низку важливих питань щодо ефективного управління комунальною власністю громади.
Це забезпечило наповнення місцевого бюджету, сприяючи розвитку територіальної громади (від приватизації об’єктів малої приватизації отримано 2 920,131 тис.грн. та сума ПДВ 584026,20 грн.).
Окрім того, проведено електронні аукціони для передачі в оренду об’єктів комунальної власності (6 приміщень), що забезпечило прозорість і конкурентність процесу.
Також регіональним офісом водних ресурсів виготовлено Паспорти водних об’єктів (ставків) в м.Ізяслав та селах Клубівка, Нечаївка, Радошівка, Щурівці, Ріпки та паспорти гідротехнічних споруд водних об’єктів в м.Ізяслав та селах Клубівка, Нечаївка, Щурівці, Ріпки (фінансування з місцевого бюджету - 194,5 тис.грн.).
Вирішення земельних питань
Упродовж звітного періоду Ізяславська міська рада вжила низку заходів для забезпечення раціонального та ефективного використання земель громади. Основна мета полягала в покращенні земельного адміністрування, збільшенні доходів до бюджету громади та створенні умов для прозорого управління земельними ресурсами. Отже:
Протягом поточного року розглянуто 573 звернень громадян щодо вирішення земельних питань. Із них 344 звернень розглянуто на пленарних засіданнях сесій Ізяславської міської ради; 22 звернень - з питань дотримання правил добросусідства - розглянуто з виїздом на місцевість; 207 звернень - щодо погодження меж земельних ділянок у документації із землеустрою. Позитивно вирішених звернень 325, по 19 - відмовлено у задоволенні питань, що були предметом звернень (в основному через введення воєнного стану в Україні).
Окрім того, розглянуто 192 технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та 27 проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Протягом звітного періоду було продано 14 земельних ділянок у власність загальною площею 4,2944 га вартістю – 4690396 грн.
Наразі вже укладено 83 договори оренди землі, з них 38 за результатами земельних торгів загальною площею 346,155 га, річна орендна плата – 5249573,31 грн.
У зв’язку із суспільною потребою у розширенні території існуючого кладовища № 4 по вул. Незалежності, 153 у м.Ізяслав проведено формування масиву сільськогосподарських земель площею 24,0846 га.
Зокрема, вдалось провести нормативно-грошову оцінку земельних ділянок сіл: Васьківці, Ревуха, Сошне, Михля. Наразі замовлено роботи по виготовленню технічних документацій з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок сіл: Більчин, Більчинка, Закружці, Покощівка, Новостав.
Містобудування та архітектура
Впродовж поточного року здійснювалась реалізація політики щодо ефективного управління у сфері містобудування та архітектури.
За період з січня по 26 грудня поточного року надійшло 120 звернень фізичних та юридичних осіб щодо видачі документів через портал єдиної державної електронної системи у сфері будівництва і 4 звернення - розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на приватних земельних ділянках.
Окрім того, за результатами розгляду видано 124 документи різного характеру.
Питання освіти, молоді та спорту
Сьогодення ставить перед суспільством і сферою освіти надзвичайні виклики. Воєнний стан, що триває в Україні, вимагає від освітянської спільноти швидкої реакції на нові обставини, гнучкості у підходах та оперативності в ухваленні рішень. Ці зміни впливають як на організацію освітнього процесу, так і на роль освіти в забезпеченні стабільності суспільства. Попри всі труднощі, освітній процес в Ізяславській громаді продовжує функціонувати, забезпечуючи доступ до освітніх послуг та надаючи якісну освіту учням і вихованцям.
Освітній процес в Ізяславській громаді
Напрямок |
Дані |
Заклади загальної середньої освіти |
16 закладів: 8 ліцеїв, 4 гімназії, 4 початкові школи (серед них - 2 опорні школи, одна з яких має філію). 9 шкіл функціонують у сільській місцевості, 7 – у місті. |
Кількість учнів |
2921 школяр. |
Очна форма навчання |
14 закладів разом із філією опорної школи, де навчаються 2213 учнів (76% від загальної кількості). |
Екстернатна та сімейна форми навчання |
88 дітей перебувають за кордоном і навчаються за цими формами. |
Діти ВПО |
129 дітей з числа тимчасово переміщених осіб охоплені освітніми послугами. |
Групи подовженого дня |
19 груп у 12 закладах для 473 учнів 1-4 класів. |
Дошкільна освіта |
610 дітей (3-6 років) відвідують 43 групи, зокрема 1 спеціальна, 3 санаторні, 6 інклюзивних. |
Позашкільна освіта |
2 заклади: Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва, Ізяславська дитячо-юнацька спортивна школа. |
Підтримка реформ |
Розроблено План модернізації та трансформації мережі закладів загальної середної освіти Ізяславської міської ради на 2024-2027 роки. У 2027 році: 1 профільний ліцей, 9 гімназій, 4 початкові школи. |
Національний мультипредметний тест |
Тимчасовий екзаменаційний центр функціонує на базі Ізяславського ліцею № 5 ім. О.П. Онищука. |
Підвезення учасників освітнього процесу |
500 осіб (430 учнів, 39 дошкільників, 41 педагог) із 45 населених пунктів. Забезпечують 13 шкільних автобусів, один з яких пристосований для дітей з ОФМ. |
Новий шкільний автобус |
Придбано автобус «ATAMAN» 2024 року для Михнівського ліцею вартістю 3349,9 тис. грн (46,61% – державна субвенція, 53,39% – місцевий бюджет). |
На потреби харчування з місцевого бюджету в поточному році було використано 5 569,3 тис. грн. Це стало важливим кроком у підтримці соціально вразливих категорій дітей та забезпеченні їхнього права на повноцінне харчування в освітніх установах.
У 2024 році заклади позашкільної освіти громади відіграли важливу роль у розвитку дітей та молоді, зберігаючи стабільність у роботі навіть в умовах викликів, спричинених війною. Діяльність закладів була спрямована на виховання підростаючого покоління, розвиток їхніх творчих здібностей, спортивних досягнень та громадянської свідомості.
Мережу закладів позашкільної освіти складають 2 заклади: Ізяславська дитячо-юнацька спортивна школа та Ізяславський будинок творчості дітей та юнацтва. Результативність роботи закладів позашкільної освіти прослідковується за підсумками участі в обласних та Всеукраїнських конкурсах, акціях, фестивалях, спортивних змаганнях, турнірах.
Ізяславська дитячо-юнацька спортивна школа успішно продовжує свою діяльність, спрямовану на розвиток фізичної культури та спорту серед дітей і молоді громади. У 2024 році в закладі було збережено всі відділення з 4 видів спорту: волейболу, легкої атлетики, футболу та настільного тенісу.
Протягом року функціонувало 25 навчальних груп, у яких займалися 339 вихованців. Заняття проводилися не лише в приміщенні спортивної школи, а й на базі освітніх закладів громади, зокрема: Клубівського ліцею імені Героя України Олега Довгого, Ізяславського ліцею №1 імені М. Поповича, Ізяславського ліцею №2 імені О.Кушнірука, Ізяславського навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради, Мислятинської гімназії, Михлянського, Михнівського та Радошівського ліцеїв.
Вихованці школи демонструють високі результати у спортивних змаганнях різних рівнів, гідно представляючи громаду на районних, обласних та всеукраїнських турнірах.
На утримання спортивної школи у 2024 році з місцевого бюджету було виділено 3 090,3 тис. грн, що дало змогу забезпечити належні умови для тренувань, участь у змаганнях та підтримку діяльності закладу. Плідна робота школи є важливим внеском у формування здорового способу життя серед підростаючого покоління та розвиток спортивного потенціалу громади.
Діяльність Ізяславського будинку творчості дітей та юнацтва є важливим елементом у забезпеченні гармонійного розвитку молодого покоління, формуванні національної свідомості та розкритті їхнього творчого й інтелектуального потенціалу.
Категорія |
Показник / Захід |
Кількість дітей, охоплених навчанням |
847 (54 групи, 47 гуртків) |
Напрями позашкільної освіти |
- Науково-технічний |
Заклади, де організовано гуртки |
Клубівський ліцей, Білогородський ліцей, Ізяславська гімназія №4, Ізяславська початкова школа №3, Ізяславський ліцей №1, №2, №5, Ріпківська гімназія, Мислятинський ліцей |
Масові заходи та акції на підтримку нашої держави |
- Флешмоб «Я мрію про мир в Україні» |
Сума зібраних коштів на потреби українських оборонців |
56,953 грн: |
Національно-патріотичне виховання |
Організація виховних годин, екскурсій, вікторин, квестів, акцій до державних свят і пам’ятних дат. |
Досягнення вихованців у конкурсах |
Всеукраїнські конкурси: |
Участь у міжнародних фестивалях |
Ансамблі «Барвограй» та «Плеяда» (Туреччина: м.Мерсін, м.Сіде) |
Особливе місце в роботі закладу займає діяльність Малої академії наук, яка діє при Ізяславському будинку творчості. На базі 8 освітніх закладів громади було організовано секції науково-дослідницького напряму, де займаються 220 учнів. МАН є важливим осередком для розвитку інтелектуальних здібностей молоді, сприяючи формуванню майбутньої наукової еліти громади. Протягом звітного року вихованці брали активну участь в Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Їхні здобутки неодноразово відзначалися високими нагородами, що свідчить про високий рівень творчості та професіоналізму.
Захід/Конкурс |
Результат |
ІІ етап конкурсу-захисту МАН |
1 шт - Диплом 1 ст.; 3 шт. – дипломи 3 ст. |
Конкурс відеопоезії |
2 учасників здобули ІІІ місце |
Конкурс «ЕнштейніУС» |
2 учасників здобули ІІ місце |
Конкурс «Екологічна розвідка» |
1 учасник здобув І місце |
Конкурс «Перший крок у науку» |
2 учасників здобули ІІІ місце |
Конкурс «InventorUA» |
1 учасник здобув Диплом 3 ст. |
Олімпіада з математики |
1 учасник здобув Диплом 2 ст. |
Для раннього виявлення дітей з особливими потребами, проведення комплексної оцінки та надання корекційно-розвиткових послуг у громаді функціонує комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» міської ради. Цей центр надає послуги не лише дітям Ізяславської громади, а й обслуговує сусідні громади. Він залишається важливим осередком підтримки дітей з особливими освітніми потребами, сприяючи їх інтеграції в суспільство та забезпечуючи умови для повноцінного розвитку і навчання.
Для забезпечення права на одержання освіти дітей з особливими освітніми потребами у 2024/2025 начальному році в 7 закладах загальної середньої освіти громади (Ізяславський ліцей №1 ім. М.Поповича, Білогородський ліцей, Михнівський ліцей, Радошівський ліцей, Мислятинська гімназія, Ізяславська початкова школа №3, Ізяславська початкова школа №7) організовано інклюзивне навчання для 16 школярів та в 5 закладах дошкільної освіти інклюзивним навчанням охоплено 9 дітей (Михнівський ЗДО - 1 дитина, Радошівський ЗДО - 2 дитини, Ізяславський ЗДО № 2 – 2 дитини, Ізяславська початкова школа № 3 – 2 дитини, Ізяславська початкова школа № 7 – 2 дитини).
Зокрема, у закладах дошкільної освіти діють 1 спеціальна група з порушенням мови, 3 санаторних та 6 інклюзивних груп.
З місцевого бюджету було виділено фінансування на діяльність інклюзивного центру у розмірі 189,6 тис.грн. Також у листопаді поточного року було спрямовано кошти з бюджету громади в сумі 47,5 тис.грн. на оновлення матеріально-технічної бази закладу (придбання ноутбука для роботи в автоматизованій системі «АС ІРЦ», закупівля необхідного обладнання для роботи реабілітолога, придбання навчальних матеріалів та іграшок для корекційної роботи).
Що стосується фінансування галузі освіти, то у структурі видатків бюджету громади займає значне місце. На утримання діючої мережі установ освіти, фізичної культури, спорту та виконання програм і заходів, що фінансуються через відділ освіти, молоді та спорту міської ради, як головного розпорядника коштів місцевого бюджету, в звітному періоді по загальному фонду використано 146 509,5 тис.грн.
Одним із напрямів спрямування коштів місцевого бюджету є впровадження заходів енергоефективності, заміна дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові, що створить належні умови для перебування здобувачів освіти у навчальних та дошкільних закладах. Цьогоріч здійснено у ЗДО №1 «Струмочок» (100,0), ЗДО №2 «Барвінок» (22,5), ПШ №3 (100,0), ПШ №7 (300,0) на загальну суму 522,500 тис.грн. Окрім того, 240 000,00 грн. виділено на виготовлення проєктно-кошторисної документації на об’єкт «Капітальний ремонт будівлі Ізяславської початкової школи №7 Ізяславської міської ради (утеплення фасаду та перекриттів з частковою заміною вікон та дверей. Заходи з енергозбереження» - 150 000,00 грн. та на об’єкт «Капітальний ремонт системи опалення Ізяславської початкової школи №7 Ізяславської міської ради» - 90 000,00 грн.
На закупівлю засобів навчання та комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних кабінетів предмету «Захист України» отримано кошти субвенції у сумі 2084,3 тис.грн. та на співфінансування за рахунок коштів місцевого бюджету спрямовано 231,6 тис. грн.
На закупівлю мультимедійного обладнання в заклади загальної середньої освіти використано кошти субвенції в сумі 1 108,5 тис.грн., та з місцевого бюджету спрямовано на вищезазначені видатки як співфінансування - 123,2 тис.грн.
За рахунок коштів місцевого бюджету виготовлено проєкт «Капітальний ремонт системи пожежної сигналізації, оповіщування про пожежу та управління евакуацією людей, устаткування передавання тривожних сповіщень на об’єкті: Ізяславський ліцей №5 імені О.П.Онищука Ізяславської міської ради». У межах цього проєкту проведено капітальний ремонт системи пожежної сигналізації на суму 679 896,38 грн.
У рамках модернізації технічного забезпечення для придбання комп’ютерного та мультимедійного обладнання для навчальних кабінетів природничої галузі освіти виділено субвенцію з місцевого бюджету на закупівлю засобів навчання та обладнання для забезпечення якісної сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова Українська школа» у сумі 1253,5 тис. грн.
Окрім того, було придбано пральну машину для Білогородського закладу дошкільної освіти вартістю 10,999 тис.грн. та холодильники для: Білівської гімназії (15,999 тис.грн.), Ізяславської початкової школи №7 (16,0 тис.грн.), Ізяславської початкової школи № 6 (16,0 тис.грн.), Михнівського закладу дошкільної освіти (16,0 тис.грн.).
2024 рік став важливим періодом для розвитку молодіжної політики та спорту в Ізяславській міській громаді. Не зважаючи на воєнний стан в державі, намагались проводити різноманітні тематичні заходи, які сприяли зміцненню спортивного потенціалу громади та створенню умов для активного дозвілля молоді. У громаді також успішно функціонує соціальний проєкт «Активні парки - локації здорової України», завдяки якому створюються умови для гармонійного розвитку молодого покоління та популяризації здорового способу життя.
За рахунок субвенції з державного бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту «Активні парки - локації здорової України» проведено видатки в сумі 93,549 тис. грн. на оплату послуг координатора (фахівця) з проведення оздоровчих заходів. Окрім того, проведено видатки на фізичну культуру і спорт в обсязі 3504,1 тис. грн.
Культура та туризм
Попри російсько-українську війну невід’ємною складовою нашого життя є сфера культури. Протягом поточного року здійснено низку дієвих заходів, спрямованих на підтримку культурної спадщини, адаптацію культурної інфраструктури до нових умов та збереження туристичного потенціалу громади, зокрема економне та раціональне використання бюджетних коштів.
Для створення умов культурного розвитку в громаді функціонує мережа закладів культури. Це – комунальний заклад «Ізяславський центр культурних послуг» (до складу якого входять 20 клубних закладів, 18 бібліотечних закладів, історико-краєзнавчий музей в Ізяславській громаді), мистецька школа "Ізяславська школа мистецтв". На утримання закладів культури громади спрямовано 18 831,6 тис. грн., в тому числі: Ізяславського центру культурних послуг – 10 440,3 тис. грн., Ізяславської школи мистецтв – 6 900,6 тис. грн.
Протягом звітного періоду проведено чимало культурно-мистецьких заходів національно-патріотичного спрямування. Особливий акцент зроблено на благодійних концертах, виставках та акціях зі збору коштів для підтримки Сил оборони. Лише у ході проведення 6 благодійних заходів на головній сцені КЗ «Ізяславський центр культурних послуг» було зібрано понад 50 тис.грн. Завдяки виступам на вуличних локаціях артистів духового оркестру комунального закладу було зібрано 82,204 тис.грн. Також відбулись заплановані виїзди в села громади з метою проведення благодійних заходів на підтримку Сил оборони.
Окрім того, центр культурних послуг у своїй роботі активно залучає позабюджетні кошти, благодійні надходження та надає платні послуги для громади. Загалом укладено ряд трьохсторонніх договорів про надання платних послуг, згідно яких залучено кошти до спеціально фонду бюджету центру на загальну суму 156,5 тис. грн. Зокрема, за звітний період музичний оркестр Центру надав послуги на загальну суму 65,430 тис. грн. Залучення додаткових фінансових ресурсів дозволяє розширювати можливості закладу та забезпечувати якісні культурні послуги для громади.
Ізяславський центр культурних послуг адаптував свою роботу до умов безпеки, створивши укриття для відвідувачів і забезпечивши проведення заходів у захищених приміщеннях. Відвідуваність центру залишалася стабільною, незважаючи на обмеження.
З 1 травня 2024 року відновлено функціонування освітнього простору «ОПТІМА» міжнародними фондами Svit Solidarity, Terre des Hommes, Franse Diplomatie, БФ «Захід Шанс», «Посмішка UA» та «Центр реабілітації та відновлення». Центр культурних послуг отримав для функціонування освітнього простору «ОПТІМА» дороговартісне обладнання на суму 183,565 тис.грн.
У закладах культури протягом поточного року працювало аматорські формування та творчі колективи, із яких цьогоріч підтвердили свої звання: народний аматорський фольклорний ансамбль с.Ріпки (керівник Н.Міщук); народний аматорський ансамбль духової музики «Музики Надгориння»; а дитячому фольклорному ансамблю «Калина-малина» Ріпківської філії присвоїли звання Зразковий.
Важливе місце у розвитку галузі займають бібліотечні установи громади. У 2024 році діяльність бібліотек була спрямована на подальшу трансформацію у «відкриту сучасну бібліотеку». Бібліотеки позиціонували себе як креативні простори для освіти, культури, екології, комунікації та громадської активності, орієнтовані на роботу з людьми та для людей.
Зокрема, 9 бібліотек громади зареєстровані як Хаби цифрової освіти. Їхні працівники постійно надають консультації щодо цифрових послуг, забезпечують безкоштовний доступ до Інтернету та проводять навчання з цифрової грамотності населення.
Протягом звітного періоду бібліотеками було обслужено 8,0 тисяч користувачів, яким видано понад 93 тисяч примірників книг та інших матеріалів.
Книжкові фонди поповнилися на 517 примірників книг на суму 90,739 тис.грн. 59 коп. З них 131 примірник (на суму 34 889,59 грн.) було отримано за державною програмою, 103 примірники (на суму 30 тис.грн.) придбано за кошти міського бюджету, решту книг подарували користувачі або отримано з обмінного фонду Хмельницької ОУНБ. На підписку періодичних видань було витрачено 9 130 грн.
Збереження культурної спадщини залишалося одним із ключових напрямків роботи. З метою поширення інформації про історичне минуле пам’яток історії та культури Ізяславщини, формування почуття патріотизму та поваги до власної історії працівниками музею в поточному році зорганізовано проведення циклів історико-просвітницьких заходів «Історична студія», тимчасові виставки-експозиції про окремі періоди життя Ізяславщини і т.п. Це дозволило зберегти інтерес до культурного життя навіть у складних умовах.
Значна увага в Ізяславській громаді приділяється естетичному вихованню дітей та юнацтва. Цю важливу місію реалізує мистецька школа «Ізяславська школа мистецтв», де навчаються 331 учень, серед яких 83 дитини учасників бойових дій та загиблих захисників України. У вересні 2024 року до першого класу було прийнято 86 нових учнів. У школі навчаються вихованці як з міста, так і з навколишніх сіл громади. Діти учасників бойових дій, загиблих воїнів, внутрішньо-переміщених осіб та осіб з інвалідністю внаслідок війни звільнені від сплати за навчання.
Вихованці школи активно брали участь у мистецьких конкурсах, фестивалях, виставках різних рівнів, а також у концертних заходах школи та громади. Загалом у 2024 році: у 9 обласних, 12 всеукраїнських та 36 міжнародних конкурсах. Серед досягнень: Гран-Прі – 4 ; І місця – 20; ІІ місця –17 ; ІІІ місця – 12; за участь – 4. Учениця школи Пасічник Анна (клас скрипки) була нагороджена подякою Хмельницької обласної ради за свої успіхи. Викладачі школи також брали участь у конкурсах обласного та міжнародного рівнів, отримуючи сертифікати, почесні грамоти та призові місця.
Особливим досягненням стало присвоєння звання «ЗРАЗКОВИЙ» дитячому фольклорному ансамблю «Зорянка», а також підтвердження звання «ЗРАЗКОВИЙ» хореографічному ансамблю «Оксамит» і звання «Народного-аматорського» ансамблю викладачів «Гарний настрій».
Заклади охорони здоров’я
Незважаючи на виклики повномасштабної війни, в громаді продовжують надавати медичну допомогу всім, хто цього потребує. Медичну допомогу населенню забезпечують два комунальні некомерційні підприємства: «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги» та «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня». Ці заклади є основою медичної інфраструктури громади, спрямованої на забезпечення якісної та доступної медичної допомоги навіть у складних умовах. Основним джерелом доходу цих закладів є надходження від НСЗУ за надані медичні послуги на підставі укладених договорів за програмою медичних гарантій (Ізяславською МБЛ заключено договір за 17 пакетами медичних послуг, Ізяславським центром ПМСД – за 5 пакетами). Отримані кошти підприємства спрямовують на виплату заробітної плати працівникам, покращення матеріально-технічної бази підприємства, придбання медикаментів, продуктів харчування, тощо. У той же час, з метою покращення медичного обслуговування мешканців громади та підтримки закладів охорони здоров’я з місцевого бюджету використано кошти загального фонду у сумі 9322,4 тис. грн.
Первинний рівень медичної допомоги забезпечується Ізяславським центром первинної медико-санітарної допомоги. Відділення цього медичного закладу (3 міських та 5 сільських амбулаторій, 2 ФАПи та 14 ФПи) обслуговують задеклароване населення, що складає 70% від статистичного місцевого населення: надають первинну, а також медичну допомогу пацієнтам у невідкладному стані та проводять вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень, ведуть облік внутрішньо переміщених осіб, які звертаються, тощо. Загальна потужність становить 555 відвідувань в зміну. Розроблені графіки виїзду лікарів на ФАпи та ФП.
Протягом звітного періоду мешканці громади здійснили 50 888 відвідувань до лікарів лікувально-профілактичних підрозділів центру, з яких 13 783 відвідування були здійснені дітьми. Лікарі також здійснили 2 353 візити до пацієнтів удома, з яких 162 — до дітей.
У денних стаціонарах, які мають 29 ліжок, було проліковано 676 хворих, а стаціонар вдома був організований для 233 хворих.
Протягом поточного року в Ізяславській міській територіальній громаді діяло 2 місцеві програми з охорони здоров’я мешканців Ізяславщини первинної ланки:
1) «Програма забезпечення лікування хворих на орфанні захворювання на 2022-2024 рр» - для забезпечення лікування хворих на орфанні захворювання «муковісцидоз», за 2024 рік використано 78,067 тис.грн. на придбання спеціального медичного харчування та відшкодування вартості витрат за лікарські засоби, які відпускаються громадянам за пільговими рецептами;
2) «Програма розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ізяславської міської ради на 2024-2026 роки» (використано за 2024 рік 4165,006 тис.грн.). Дані кошти спрямовувались на: матеріальне стимулювання працівників ФПів (1312,889 тис. грн.), на оплату спожитих енергоносіїв та комунальних послуг (1141,093 тис.грн.), відшкодування лікарських засобів, які відпускаються громадянам за пільговими рецептами (536,875 тис.грн.), закупівлю належної якості виробів медичного призначення (157,21 тис.грн), проведення поточного ремонту Михнівської АЗПСМ (198,839 тис.грн.), придбання сухих молочних сумішей дітям з малозабезпечених сімей (15,911 тис.грн), а також виконання інших заходів для забезпечення стабільної роботи підприємства – (802,189 тис.грн).
Окрім того, за рахунок централізованого постачання з державного бюджету безкоштовно отримано 9 дизельних генераторів (1586,8 тис.грн.), 4 кисневі концентратори (120,0 тис.грн.), 2 ноутбуки (89,2 тис.грн.), легковий автомобіль (Рено Дастер) 975,7 тис.грн, а також як гуманітарну допомогу від ЮНІСЕФ отримано 3 холодильники на суму 24,0 тис.грн. та як благодійну допомогу - принтер вартістю 8,5 тис. грн.
Вторинний рівень медичної допомоги забезпечується Ізяславською міською багатопрофільною лікарнею. Протягом звітного періоду заклад надавав медичні послуги пацієнтам відповідно до укладеного договору з Національною службою здоров’я України. На фінансування Програми розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня» Ізяславської міської ради на 2021-2025 роки використано кошти загального фонду місцевого бюджету у сумі 6256,6 тис.грн. Кошти спрямовуються на закупівлю медикаментів та виробів медичного призначення (145,1 тис.грн.), продуктів харчування (141,6 тис.грн.), оплату спожитих енергоносіїв та комунальних послуг (4813,1 тис. грн.), тощо.
Постійно впроваджуються новітні методики лікування та діагностики для покращення якості медичних послуг.
У лікарні функціонує відділення гемодіалізу, кількість пацієнтів якого постійно зростає. Наразі в ньому отримують лікування 15 осіб, які проживають у п’яти територіальних громадах Шепетівського району. З лютого 2024 року також функціонує відділення паліативної стаціонарної медичної допомоги дорослим та дітям на 8 ліжок.
Заклад має позаштатну військово-лікарську комісію (ВЛК), до якої залучено десять вузьких спеціалістів.
Для покращення матеріально-технічної бази підприємства спрямовано кошти у сумі 717,0 тис.грн. спеціального фонду на придбання монітора пацієнта та біохімічного аналізатора. Також проведено роботи зі розширення цифрової інфраструктури закладу.
Для проведення капітального ремонту протирадіаційного укриття №85003 КНП «Ізяславська МБЛ» по вул.Б.Хмельницького, 47 отримано субвенцію з державного бюджету на облаштування безпечних умов у закладах охорони здоров’я у сумі 4 537,5 тис.грн. та з місцевого бюджету виділено кошти у сумі 750,0 тис.грн. на співфінансування відповідних заходів.
Захист дітей
Протягом 2024 року в Ізяславській громаді велась активна робота над реалізацією державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, підтримкою національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Станом на 25.12.2024 р. на обліку служби у справах дітей Ізяславської міської ради перебувають 48 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 44 дітей охоплені сімейними формами виховання, що становить 92% від загальної кількості зазначеної категорії дітей. На території Ізяславської міської територіальної громади проживають 16 усиновлених дітей. Крім того, у поточному році було створено дві прийомні сім’ї, в одній із яких виховуються двоє дітей-сиріт, а до другої сім’ї - будуть влаштовані двоє дітей, позбавлених батьківського піклування, після повернення на територію України (наразі перебувають в Польщі). Зокрема одна прийомна сім’я припинила функціонування так, як згідно рішення Ізяславського районного суду прийомну дитину усиновлено.
Протягом звітного періоду проводився прийом громадян (зокрема з внутрішньо переміщеними особами), у ході якого 187 заявникам було надано профільні консультації.
Крім того, 151 дитині було надано статус дитини, яка постраждала внаслідок військових дій та збройних конфліктів, зокрема 13 дітям, батько яких загинув внаслідок військової агресії російської федерації.
Станом на 25 грудня 2024 року на обліку у служби у справах дітей міської ради перебувають 60 дитини, у яких з 24 лютого 2022 року внаслідок військових дій загинули батьки, та 29 дітей, які зникли безвісти/перебувають у полоні. Зокрема – 28 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
З метою попередження правопорушень та злочинності, серед дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, негативних проявів у дитячому та підлітковому середовищі спеціалістами служби у справах дітей міської ради постійно здійснюються профілактичні рейди «Сім’я», «Діти вулиці», «Вокзал», «Підліток». Цьогоріч проведено 69 профілактичних рейди.
У 2024 році на квартирний облік поставлено 5 статусних дітей (станом на 25 листопада 2024 року загалом на квартирному обліку перебувають 55 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).
Протягом звітного періоду проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини, підготовлено 52 питань та 39 проєктів рішень виконавчого комітету міської ради.
До служби у справах дітей Ізяславської міської ради звернувся 81 громадянин з проханням надати дозвіл на вчинення правочинів. Відповідно підготовлено 34 проєктів рішень виконавчого комітету про надання такого дозволу.
Проведено видатки на фінансування заходів Програми «Діти Ізяславщини» на 2022-2027 роки (придбання шкільного приладдя) в сумі 17,0 тис. грн.
Соціальний захист населення
Війна внесла свої корективи у роботу міської ради, але ніяк не завадила роботі щодо соціального забезпечення громадян. Одним із ключових напрямів діяльності Ізяславської міської ради залишається соціальний захист населення, особливо в умовах викликів, пов’язаних із війною. Зростання кількості тих, хто потребує підтримки, вимагає посиленої уваги до ветеранського напрямку, зокрема до забезпечення допомоги захисникам і захисницям України.
У березні цього року було затверджено Програму соціальної підтримки ветеранів війни, членів сімей загиблих захисників і захисниць України на 2024-2026 роки. Ця програма передбачає додаткові соціальні гарантії для учасників АТО/ООС, осіб із інвалідністю через поранення, членів сімей загиблих військових, військовополонених і зниклих безвісти. Згідно з цією програмою проведено:
- 7 дітям, батьки яких загинули при захисті України від російського вторгнення, - придбано путівки в санаторій «Лісова пісня» (Кам’янець-Подільський район) загальною вартістю 94,7 тис. грн;
- 39 захисникам, які отримали поранення, - надано одноразову матеріальну допомогу на суму 234,0 тис. грн;
- до Дня матері/Дня батька матерям/батькам (одному з батьків) загиблих військовослужбовців було виплачено одноразову адресну грошову допомогу 92,0 тис.грн. (допомога виплачена для 40 матерів та 6 батьків загиблих Героїв).
У межах програми «Турбота» на 2021–2025 роки підтримано інші вразливі верстви населення:
- 54 фізичні особи, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, а також хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, отримали компенсації на загальну суму 660,8 тис. грн.;
- 40 жителів громади скористалися допомогою на поховання окремих категорій громадян. На ці цілі було виділено 80,0 тис. грн.
- виплачено компенсації на поховання 22 особи, які загинули внаслідок військової агресії російської федерації, на суму 132,0 тис. грн.
- забезпечено надання пільг на оплату послуг зв’язку для окремих категорій —31,5 тис. грн.;
- компенсовано витрати автоперевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян на суму 809,1 тис.грн., а також залізничного транспорту — 37,1 тис. грн.
Загалом відповідно до цієї Програми в поточному році освоєно кошти у розмірі 1750,5 тис.грн.
У межах Програми надання матеріальної допомоги жителям Ізяславської міської територіальної громади на 2024–2026 роки, затвердженої рішенням сорок сьомої сесії Ізяславської міської ради 8 скликання від 30.11.2023 року № 16, протягом 2024 року матеріальну допомогу отримали 123 громадяни на загальну суму 825,0 тис. грн.
Також організовано оздоровлення та відпочинок для дітей, які потребують особливої уваги та підтримки. За кошти бюджетів усіх рівнів протягом року оздоровлено 34 дитини із соціально вразливих категорій, зокрема: 2 дитини з числа ВПО; 5 дітей-сиріт; 12 дітей, чиї батьки загинули.
На Ізяславщині для проведення соціальної роботи та надання послуг особам і сім’ям із вразливих груп населення, які опинилися у складних життєвих обставинах, функціонують Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради та КЗ соціального захисту «Відродження» Ізяславської міської ради. На утримання цих закладів у поточному році виділено коштів в сумі 8 953,8 тис. грн.
Центр надання соціальних послуг надає комплекс із тринадцяти базових соціальних послуг, серед яких догляд вдома, соціальний супровід, соціальна профілактика, консультування, інформування, представництво інтересів, екстрене втручання, соціальна адаптація, інтеграція та реінтеграція, натуральна допомога й інші послуги. Усі вони спрямовані на профілактику складних життєвих ситуацій, підтримку та надання адресної допомоги вразливим категоріям населення.
Протягом 2024 року обслуговано 490 осіб похилого віку, серед яких 86 осіб з інвалідністю, а також 772 сім’ї та особи, які опинилися у складних обставинах або мають ризик потрапляння в них. Для забезпечення прав жителів громади на якісне обслуговування та допомогу жертвам насильства при установі діє спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування. За десять місяців 2024 року фахівці провели роботу із 27 особами та 9 дітьми, які зазнали домашнього насильства.
Комунальний заклад соціального захисту «Відродження», розташований у селі Білогородка, забезпечує соціальне обслуговування для громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та інших осіб, які потребують догляду, як на тимчасовій, так і на постійній основі. У 2024 році соціальну послугу «підтримане проживання» отримали 58 осіб, а станом на сьогодні в закладі перебувають 45 мешканців.
Надання адміністративних послуг
Пріоритетними завданнями були і залишаються якість і доступність у наданні адміністративних послуг жителям громади. На цих принципах базується робота Центру надання адміністративних послуг міської ради. Крок за кроком намагаємося будувати сучасний, європейський сервісний ЦНАП, орієнтований на потреби громадян.
За рік роботи ми маємо вагомі здобутки щодо надання адміністративних послуг нашим жителям, а саме збільшився перелік адміністративних послуг, які надаються Центром надання адміністративних послуг міської ради, до 282 адмінпослуг (у 2023 році – 276).
Всього за вказаний період надано 7747 адмінпослугу. Надходження до бюджету Ізяславської міської територіальної громади за вказаний період становить 703,836 тис.грн.
Для ще більшої зручності та скорочення часу перебування у ЦНАПі встановлено термінал самообслуговування, де є можливість сплатити адміністративний збір.
Окрім того, на офіційному сайті Ізяславської міської ради створений окремий розділ «ЦНАП АДМІНПОСЛУГИ», де опубліковано перелік послуг з відповідними бланками на отримання послуги, контакти ЦНАП, графік прийому громадян.
Для забезпечення територіальної доступності послуг міграційної служби населенню Ізяславської міської територіальної громади закуплено робочу станцію для оформлення та видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон з електронним носієм, паспортів громадянина України у формі id-картки з комплектом обладнання. Наразі здійснюється оформлення документів та договорів для початку роботи станції та надання послуг населенню.
Працівниками по веденню Реєстру територіальної громади протягом звітного періоду надані адміністративні послуги: зняття з реєстрації місця проживання 892 осіб; реєстрація місця проживання 780 осіб. Видано 2026 довідок, 3554 витяги з Реєстру територіальної громади, 447 інформацій на запити.
Підтримка органів влади та соціальне партнерство
Розвиток Ізяславської міської територіальної громади неможливий без ефективної співпраці з органами виконавчої влади, народними депутатами, представниками обласної та районної рад, підприємствами, агровиробниками, установами, організаціями й підприємцями.
Ми впевнені, що така співпраця лише зміцнюватиметься, адже наша спільна мета — забезпечити добробут та процвітання Ізяславської громади.
СТРАТЕГІЧНІ ЗАВДАННЯ НА 2025 РІК
У 2025 році наша громада продовжить рухатися вперед, зміцнюючи свої позиції та реалізуючи нові важливі проєкти.
Серед головних завдань: підтримка оборонців; посилення роботи з облаштування укриттів громади; проведення заходів з енергоефективності та енергозбереження, утримання інфраструктури громади; розширення міжнародних відносин; продовження роботи по інвестиційній привабливості громади; покращення матеріальної бази всіх закладів та підприємств міської ради; закупівля спеціальної комунальної техніки та шкільних автобусів, соціальний захист та багато інших.
Та найважливіше наше стратегічне завдання на наступний рік – продовжувати працювати на завершення війни та Перемогу України, аби мати можливість гідно жити і розвиватися!
Підсумовуючи зроблене, відзначу, що 2024 рік став для нашої громади ще одним періодом непростих випробувань та викликів, які потребували оперативних і рішучих дій. Цей рік став часом змін, наполегливої праці та вагомих досягнень, спрямованих на розвиток громади.
Найважливішими завданнями року стали: забезпечення життєдіяльності громади в умовах воєнного стану; підтримка Сил оборони; функціонування ключових сфер: інфраструктури, медицини, освіти та соціального забезпечення.
Ці завдання вдалося виконати завдяки злагодженій роботі й ефективному використанню бюджетних ресурсів, хоча й не без певних труднощів.
На завершення, висловлюю безмежну вдячність нашим захисникам і захисницям за можливість жити, працювати та розвивати громаду.
Щиро дякую депутатам міської ради, членам виконавчого комітету та працівникам апарату ради за оперативну, професійну та віддану працю у період складного воєнного часу; платникам податків за кожну сплачену до бюджету гривню; всім мешканцям громади — за активну громадянську позицію, силу духу та небайдужість.
Разом ми сильні й непереможні!