Дерда Ярослав Миколайович

Фото без опису  Фото без опису

Дата та місце народження: 06 липня 1981 року

Дата та місце загибелі: 11 грудня 2022 року в районі с.Яковлівка Бахмутського району Донецької області

Звання:  солдат

Посада: гранатометник

Підрозділ:  гірсько-штурмовий взвод гірсько-штурмової роти гірсько-штурмового батальйону військової частини А 1556

Обставини загибелі:  загинув 11 грудня 2022 року  під час відбиття штурмових  дій противника

Сімейний стан:  одружений

Місце поховання: с.Білогородка, сільське кладовище, 17.12.2022 р.

Фото без опису

21 березня, у Всесвітній День поезії, вийшло видання збірки поезій «З любов’ю в серці» нашого талановитого поета-земляка, а також відданого патріота,   мужнього воїна-білогородчанина  Дерди Ярослава Миколайовича. Ця збірка — це дивовижна сповідь душі Воїна Світла, захисника Честі і Гідності українського народу, одного з новітніх Героїв, який стояв до останнього подиху за Україну та загинув 11 грудня 2022 року під час відбиття штурмових дій російських окупантів у найгарячішій точці – на Донеччині.

Три розділи книги («Рідний край», «Самотня ніч. Перша і остання любов», «Вірші для донечки») асоціативно та вдало доповнюють один одного. Кожен з них характеризує глибину поезій, яку уважний читач різного віку відкриє для себе. Видання вийшло невеличким тиражем – всього 20 примірників. Проте кожен бажаючий матиме нагоду ознайомитись із виданням Ярослава Дерди, яке буде найближчим часом передано до Ізяславської центральної бібліотеки та бібліотеки в с.Білогородка.

Поезія українців – то справжня зброя, яка може якнайкраще розповісти про різні історичні періоди нашої держави, яка не дозволяє втрачати віру та боротися за нашу свободу і незалежність, відвойовувати кожен клаптик рідної землі. Саме в скрутні часи з’являлися найвідоміші твори українських класиків: Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Стуса, Миколи Хвильового, Володимира Сосюри та інших. У нинішній важкий воєнний період для України формується творчість нових авторів, котрі у майбутньому, можливо, стануть героями навчальних книг та посібників з історії та літератури.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій Присязі, відповідно до указу Президента України Володимира Зеленського посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня солдата ДЕРДУ Ярослава Миколайовича

Фото без опису