Кушнірук Олександр Олександрович

Дата та місце народження: 21 липня 1982 року м.Ізяслав, Хмельницька область

Дата та місце загибелі: 25 грудня 2014 року, між населеними пунктами Піски і Первомайське, Ясинуватський район, Донецька область

Звання: підполковник (посмертно)

Підрозділ: 28-ма механізована бригада

Обставини загибелі: 25 грудня 2014 року підірвався на міні ОЗМ-72 в районі між населеними пунктами Піски і Первомайське  Ясинуватського району Донецької області.

Сімейний стан: залишились батьки, дружина, двоє дітей

Місце поховання: м.Хмельницький, Алея Слави на кладовищі у мікрорайоні Раково.

Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Згідно рішення п’ятої сесії Хмельницької міської ради № 1 від 16 березня 2016 р. нагороджений Почесною відзнакою міської громади «Мужність і відвага» жителів міста Хмельницького (посмертно).

Рішенням дев’ятої сесії Хмельницької міської ради № 3 від 26 жовтня 2016 р. присвоєно звання "Почесний громадянин міста Хмельницького" (посмертно).

Рішенням сімнадцятої сесії Ізяславської міської ради сьомого скликання від 11 листопада 2016 року № 4 «Про присвоєння вулицям та провулкам м.Ізяслав імен загиблих учасників антитерористичної операції (АТО)» вулиці Лєрмонтова присвоєно ім’я вулиця Юрія Цісарука, вулиці Свободи присвоєно ім’я  Олександра Кушнірука, провулку Новосільському присвоєно ім’я Василя Кобернюка, вулиці Жовтневій присвоєно ім’я Миколи Микитюка.

Рішенням 74 сесії Ізяславської міської ради 6 скликання №32 від 10 липня 2015 року змінено ім'я в назві Ізяславського НВК №2 з "імені М.Островського" на "ім'я О.Кушнірука"

З метою вшанування пам’яті Олександра Кушнірука, який загинув в ході проведення Антитерористичної операції на сході України, випускника Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, ліцей» працівниками закладу Л.М. Хомюк, Т.О.Демчук, Н.П.Розомюк було впорядковано збірку «Він любив свою землю».

З метою вшанування пам’яті Олександра Кушнірука на подвір’ї  Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей», який боєць у свій час закінчив і який сьогодні носить його ім’я, 7 вересня 2017 року було відкрито погруддя герою.

Бюст було виготовлено за ініціативи рідних Олександра Кушнірука та колективу Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім. О.Кушнірука місцевим митцем Миколою Ткачуком. Збір коштів на його спорудження здійснювався за рахунок благодійних коштів.