План безпеки

1. Підготовчий етап

Сплануйте втечу завчасно.

Зробіть копії або фото важливих документів (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтва про народження власне та дітей, свідоцтво про шлюб, посвідчення, документи про право власності, медичні картки довідки тощо).

Заздалегідь та таємно закрийте банківські рахунки, відкладіть та сховайте готівкові гроші із розрахунку на 3-5 днів.

Зробіть дублікати ключів.

Зберіть речі першої необхідності (ліки , засоби гігієни, одяг, взуття, цінні речі, ювелірні прикраси).

Зберігайте копії зібраних документів та речі у надійному та доступному для вас місці або у людей яким ви довіряєте.

Видаліть історію пошуку в інтернеті, вимкніть у налаштуваннях смартфону (планшету, ноутбуку) послугу визначення геолокації, видаліть історію листування електронної пошти та історії чатів у месенджерах, заблокуйте власні акаунти у соцмережах.

Домовтесь з сусідами, друзями та близькими людьми щодо сигналів про перебування у небезпеці, щоб вони знали коли ви потребуєте допомоги.

Знайдіть місце, яке б стало тимчасовим надійним прихистком.

Пам’ятайте про те, що кривдником можуть бути не тільки родичі за законом, але і співмешканці, наречені, колишнє подружжя незалежно від того, чи проживаєте ви разом, а також особи, що не є вашими родичами, але пов’язані з вами спільним побутом.

2. Критичний етап

Уникайте приміщень, де є гострі та небезпечні предмети (кухня, ванна кімната, гараж, балкон тощо).

Перебувайте у приміщеннях, з яких легко піти, тримайтесь ближче до виходу.

Зніміть з себе будь-які прикраси чи аксесуари, вони можуть бути небезпечними у критичній ситуації для вашого життя та здоров’я.

Переконайтеся, що зброя, якщо вона є у будинку, замкнена.

Дбайте про безпеку дітей та людей похилого віку.

Намагайтеся уникнути конфлікту, покинути приміщення та зателефонувати за номером екстреного виклику «102».

Подайте сигнал небезпеки сусідам, друзям або близьким людям, якщо не маєте змоги особисто повідомити поліцію.

3. Посткритичний етап

Зверніться до медичного закладу, якщо вам завдано тілесних ушкоджень та детально повідомте лікарів про ситуацію, що сталася.

Зафіксуйте всі прояви насильства: фото синців та саден, повідомлення з погрозами, записи телефонних розмов, медичні довідки тощо.

Зателефонуйте за номером екстреного виклику «102» та повідомте про ситуацію яка трапилась.

Повідомте осіб, яким довіряєте (сусіди, близькі родичі та друзі), про свій стан та подальші наміри.

Змініть номер телефону, адресу електронної пошти, вимкніть налаштування геолокації, змініть розпорядок дня та звичні маршрути пересування.

Тримайте копії важливих документів біля себе, а їх оригінали у надійному місці.

Повідомте про час та місце зустрічі особі, якій довіряєте, коли плануєте побачитись з кривдником, зустріч призначайте у людному місці та/або у зоні дії камер відеоспостереження (у магазинах, розважальних закладах, біля державних установ).

Пам’ятайте! Головне правило надійної схованки – ТАЄМНІСТЬ (про таке місце мають знати лише люди, яким ви довіряєте)

Якщо відчуваєте пригніченість, стурбованість або розпач, зателефонуйте тому, хто вас може підтримати (психолог, соціальний працівник, друзі або батьки).

4. Якщо в сімї є діти

Переконайтеся, що діти вміють викликати поліцію та знають, коли це робити.

Проінструктуйте дітей, як та коли їм потрібно вийти з дому в моменти гострого конфлікту, та куди вони можуть піти (вигадайте секретне або кодове слово).

Навчіть дітей не втручатися в конфлікт, не намагатися вас захистити та триматися якнайдалі від кривдника.

Подумайте і при можливості обговоріть з дитиною коло осіб, яким ви довіряєте, домовтеся про ситуації, в яких необхідно звернутися до цих осіб за допомогою.