День міста 2018 рік

Черговий День старовинного та вічно молодого міста Ізяслав, який відбувся 30 червня, для його жителів, уродженців та гостей — вилився в подію, коли, напевно, кожен житель Ізяслав відчув себе часточкою єдиної родини, якій стало дорогим місто — його вулиці, будівлі, сквери, парки… На запрошення Ізяславської міської ради на святкування Дня міста завітали співробітники Генерального консульства Республіки Польща у місті Вінниця Себастіан Делюра та Беата Снєгоцька і делегація міста-побратима Остроленка (Республіка Польща) Асоціації симпатиків 5-го полку уланів Заславських (місто Остроленка Республіки Польща). Не дивлячись на дощ, що йшов упродовж усього дня та вніс свої корективи до програми святкування, святкові заходи все ж відбулися. Через негоду святкове дійство відбулось в приміщенні Ізяславського районного будинку культури. Перед початком урочистостей з нагоди Дня міста Ізяслав Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, представники Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, делегація із міста Остроленка, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, представники Ізяславської районної державної адміністрації та виконавчого апарату Ізяславської міської ради поклали квіткові композиції у національних кольорах України (синьо-жовтий) та Польщі (біло-червоний) до меморіалу воїнам-визволителям у міському Парку Слави, до меморіалу пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, до пам’ятного знаку 5-го полку уланів Заславських, до пам’ятного знаку генію українського народу Тарасу Шевченку. Далі заходи продовжились у приміщенні Ізяславського районного будинку культури. Святкова програма розпочалася із теплих привітань міського голови Валентини Корнійчук. Від імені всіх жителів Ізяслава та Ізяславщини гостям свята в особі віце-консула Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Себастіану Делюрі було вручено символ української гостинності та достатку запашний коровай. Із пастирським словом до учасників святкового дійства звернулись благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук та настоятель костелу святого Йосипа о.Едуард Пюро. Також жителів міста Ізяслав та його гостей щиро привітали голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради, почесний громадянин міста Ізяслав Борис Яцков та голова районної ради Сергій Шлегель. У своїх виступах вони наголосили, що День міста – завжди хвилююча подія для його мешканців. Це свято улюблене і шановане всіма ізяславчанами. Його святкує кожен, хто вважає місто своєю рідною домівкою: хто народився і виріс тут, хто приїхав і залишився назавжди. Найбільша гордість міста – це, звичайно, його мешканці. Саме завдяки їх рукам творилася унікальна спадщина міста, його історія. Завдяки їхній наполегливості та самовідданості продовжує розвиватися сучасний Ізяслав. На пропозицію голови районної державної адміністрації Бориса Яцкова присутні на святковому дійстві вшанували Хвилиною мовчання пам'ять всіх, хто віддав своє життя за Батьківщину та за рідний край. Від імені громади Ізяслава було покладено квіти до могил: загиблих в ході проведення Антитерористичної операції на сході України Миколи Микитюка, Юрія Цісарука, Василя Кобернюка, померлого учасника АТО Вінера Карімова, почесного громадянина міста Ізяслав, члена Національної Спілки письменників України Василя Кравчука, померлого учасника Революції Гідності Олега Верболюка, до погруддя Олександру Кушніруку, до пам’ятної дошки вихідцям з Ізяславщини, що загинули в ході проведення АТО. З нагоди святкування Дня міста Ізяслав та з нагоди Дня Конституції України керівниками району та міста було вручено відзнаки Хмельницької обласної ради, Ізяславської міської ради окремим громадським активістам, працівникам установ, підприємств та організацій міста. Також Борис Яцков та Сергій Шлегель вручили відзнаку Ізяславської районної державної адміністрації та Ізяславської районної ради - нагрудний знак «За вагомий внесок у розвиток Ізяславщини» - директору Ізяславського НВК «ЗОШ І ст. – дитячий садок № 7» Марії Довгомуд, голові районної ветеранської організації Лідії Загоруй, ветерану праці Івану Сухорабі та Ізяславському міському голові Валентині Корнійчук. Також жителів Ізяслав із Днем міста привітали: голова ГО «Волонтер Ізяславщини» Володимир Тележинський; голова однієї із депутатських фракцій Ізяславської міської ради, колишній Ізяславський міський голова Ігор Дженджера; почесний громадянин міста Ізяслав, почесний громадянин Ізяславського району, художник Микола Ткачук. Святковий настрій усім жителям древнього Ізяслава та гостям свята подарували учасники художньої самодіяльності Ізяславщини за участі творчих колективів та солістів Ізяславського районного будинку культури, Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», Ізяславської дитячої школи мистецтв, ряду сільських закладів культури, закладів освіти Ізяслава та Ізяславського району. Підготовлена ними святкова програма, яка тривала декілька годин, не залишила нікого байдужим. Кожен виступ викликав у глядачів бурю веселих позитивних емоцій та бурні оплески. І знову ж таки дощ не став на заваді молодіжній дискотеці, яка відбулась на території Співочого поля під відкритим небом і дощем. Хоч дощ дещо розмив пафосність свята, та щире тепло сердець його жителів зігрівало всіх учасників святкувань впродовж усіх святкових заходів.