Шацький Богдан Олексійович

позивний "Арей"

Дата та місце народження: 11 січня 1995 р., с. Михля Ізяславської міської територіальної громади,  Хмельницька область.

Дата та місце загибелі: 21 листопада 2019 р., с. Клинове, Бахмутський район, Донецька область.

Звання: Старший лейтенант.

Посада: Командир батареї радіолокаційної розвідки дивізіону артилерійської розвідки.

Підрозділ: 15-й реактивний артилерійський полк.

Обставини загибелі: Загинув 21 листопада 2019 р. в ДТП, яка сталася під час виконання службових обов’язків 2 км південно-західніше від с. Клинове Бахмутсього району на Донеччині.

Сімейний стан: Залишились батьки, брат та дружина Христина.

Місце поховання: с. Михля, Ізяславська міська територіальна громада, Хмельницька область.

Окремі фрагменти з біографії:

- у період з 2001 р. по 2009 р. навчався у Михлянській школі; у період з 2009 р. по 2012 р. - у Шепетівській спеціалізованій школі (клас - футбольна команда); у період з 2012 р. по 2017 р. - Національна академія сухопутних військ ім.Гетьмана Петра Сагайдачного (факультет ракетних військ); у 2019 році пройшов курс навчання по управлінню іноземною розвідувальною технікою. Після вступу до Академії вивчав всебічно та досконало військову справу;

- свою військову службу розпочав у військоій частині А 1108 на посаді командира обслуги Б.М. "Смерч", згододм був призначений командиром 1 батареї 2 дивізіону.

Після проходження навчання у 2019 році обійняв посаду командира батареї радіолокаційної розвідки дивізіону артилерійської розвідки військової частини  А1108.

За період служби Богдан неодноразово виконував бойові завдання в складі сил ООС, для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони. Відсічі і стримування збройної агресії росії.

Перша ротація на Схід України була з червня по грудень 217 року

Друга ротація – з червня по грудень 2018 року

Третя та четверта ротації – у 2019 році.

Був у найгарячіших точках Донбасу, захищав Батьківщину

Виховувався в родині військових: батько Олексій та дід Геннадій - військові

Хобі: з дитячих років Богдан любив грати у шахмати та футбол. Колекціонував марки.

Нагрудні відзнаки:

• Відзнака Президента України «За участь в АТО» (наказ № 53/2016 від 17.08.2017 р.);

• Почесний нагрудний знак «За досягнення у військовій справі» ІІ ступеня (наказ НГШ ГКЗСУ № 338 від 06.10.2018 р.);

• Відзнака командувача об’єднаних сил «За звитягу та вірність» (наказ командувача ООС № 794 від 10.12.2018 р.);

• За час навчання в Академії Богдан неодноразово був нагороджений похвальними листами від начальника Академії, а мати воїна – листи-подяки за виховання сина.

Богдан зробив свій вибір у житті – захист Батьківщини.

Здійснив першу дорослу мрію – вступив на навчання в НАСВ

Легко поєднував навчання із виконанням службових обов’язків відповідно посади

Закінчивши Академію, став кадровим військовим

Рівень підготовки дозволяв Богданові виконувати складні завдання в зоні ООС

У вересні 2019 року світлина Богдана була розміщена в куточку «Кращі військовослужбовці»

Із прожитих 24 років життя Богдан 7 років віддав служінню Батьківщині

Побратими часто згадують: «Комбат часто підбадьорював нас, умів підтримати наш бойовий дух. Вів підлеглих за собою, ніколи не відступав»

Богдан був світлим, щирим, сміливим, завжди позитивним

Під час навчання в Академії сухопутних військ був призначений головним сержантом курсу і отримав перше своє військове звання «Молодший сержант». Ці погони разом з наказом начальника Академії, він привіз додому і зберігав як святиню. Це був його перший щабель у військовій службі.

У Богдана була велика сила волі. Про це свідчить така історія:

Після рішення про переведення Богдана з Михлянської школи до Шепетівського ЗО в клас футбольної команди, його мама приїхала на свято 1 вересня, син був засмучений. Мама запропонувала повернутись назад до школи, проте він категорично відмовився. Лише через три роки признався, що так хотів повернутись додому.

Ідучи на навчання в Шепетівку, він думав, що є одним з найкращих футболістів. Граючи у футбол та беручи участь у змаганнях, він зумів реально оцінити  свої можливості, сказавши: «Таких футболістів, як я, - багато».

Богдан ніколи неп скаржився на труднощі та незручності, а натомість завжди казав «У мене все добре!».

Дуже любив своїх рідних, намагався не засмучувати маму, беріг її від недобрих новин.

З метою увічнення памʼяті загиблого в зоні ООС земляка громада Лютарської сільської ради вирішила перейменувати у рідному його селі  вулицю Жовтнева. Згідно рішення 42 сесії сільської ради VII скликання від 23 березня 2020 року № 12 відтепер вона носить назву вулиці Богдана Шацького.

11 січня 2021 року на приміщенні  Михлянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Михля Лютарського старостинського округу Ізяславської міської територіальної громади відкрили меморіальну дошку на честь військовослужбовця, учасника ООС, Богдана Шацького.