Відбувся Регіональний етнофестиваль веснянок, гаївок, великодніх пісень «Весна, весняночка»

Дата: 15.04.2024 16:37

Фото без опису Фото без опису

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відбувся регіональний етнофестиваль гаївок та великодніх пісень “Весна, весняночка”.

За словами директорки центру культури й мистецтва Майї Онищук, фестиваль має символічну мету поряд із популяризацією фольклорного мистецтва Поділля. «Разом з пробудженням природи від зимового сну на нашій землі, в Україні, починається цикл народних весняних свят, пов’язаних з стародавніми міфами та віруванням, супроводжених піснями, іграми та хороводами.

У ці весняні дні, коли природа прокидається до нового життя, серце народу відчуває нові мрії і сподівання. Ми віримо у перемогу світла над темрявою, у світле майбутнє, яке нам принесе весна. Але серед цієї надії бринить туга і біль, тому що зараз, коли квітнуть перші квіти, ми втрачаємо невинних людей від рук ворогів.

У цю мить ми повинні зупинитися і вшанувати пам’ять тих, хто покинув нас через безжалісну війну. Нехай мить мовчання стане світлим променем спокою для їхніх душ та нагадає нам про те, що весна – це не лише час надій, але й час пам’яті та вічного поклику до миру» - зазначила очільниця центру.

Фото без описуУ фестивалі обрядової творчості  взяли участь приблизно 250 виконавців із аматорських колективів 16 громад Хмельниччини. Наймолодшим учасникам ледь виповнилось 4 роки, вік найстарших — 90. Вони представили фрагменти веснянок, обрядові танці та театралізовані постановки, здебільшого під власний інструментальний супровід.

Найкращі гурти отримали відзнаки й дипломи. Серед них наші земляки, із чим щиро вітаємо.