Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Як уникнути укусів кліщів?

Дата: 09.04.2024 09:30
Кількість переглядів: 213

Фото без опису

📌Нехолодні зима та початок весни сприяли ранньому пробудженню кліщів, в тому числі – іксодових, які можуть переносити збудників небезпечних хвороб. Такі комахи становлять небезпеку як для людей, так і для тварин. Із травня по листопад фіксується найвища їх активність.

Найчастіше кліща, що присмоктався, 🔍помічають через декілька днів, коли він збільшується в розмірах, а на місці укусу з’являється почервоніння та припухлість.

Серед близько 150 недуг, які виникають через укуси кліщів, виокремлюють хворобу Лайма та кліщовий енцефаліт.

Як же уникнути укусів кліщів❓

🔹Під час перебування на природі віддавайте перевагу закритому одягу (довгі рукава, штани, шкарпетки) та взуттю. Пам’ятайте на одязі світлого кольору легше помітити комаху.

🔹Використовуйте з дотриманням інструкції спеціальні мазі, аерозолі (спреї), що відлякують кліщів.

🔹Носіть головний убір (кепка, косинка тощо).

🔹Очистіть місце для відпочинку на природі від гілок, сухої трави в радіусі 20-25 м.

🔹Уникайте перебування в місцях з чагарниками та високою травою.

🔹Намагайтеся кожні 2 години оглядати себе. Також проведіть огляд після повернення додому.

Виперіть і попрасуйте речі, в які ви були одягнені.

 

  • Якщо на прогулянці (відпочинку) був і домашній улюбленець – його необхідно оглянути. Особливу увагу звертайте на вуха, шию та хвіст – до цих ділянок тіла найчастіше чіпляються кліщі. Більш ретельного огляду вимагають собака чи кіт темного забарвлення чи з довгою шерстю .

  • Обробляйте тварину акарицидними препаратами (краплі, спреї, шампуні, таблетки та спеціальні нашийники). Для правильного підбору засобів захисту, їх використання, комбінування та дозування проконсультуйтесь із спеціалістом ветеринарної медицини. Обробляти тварину необхідно заздалегідь, а не чекати на потепління та піку поширення комах. Варто зазначити, що 100% захисту жоден із препаратів не дає, однак вони набагато зменшують ризик, що чотирилапий принесе на собі кліща 

  • Бабезіоз - найпоширеніша інфекційна хвороба, яка за невчасного лікування призводить до загибелі собаки, лихоманки й анемії котів. Саме кліщі переносять збудника цього захворювання – мікроорганізми бабезії. Інкубаційний період у собак 7-10 днів. Серед симптомів захворювання виокремлюють: ускладнене дихання, підвищення температури, відмова від їжі, але в той же час тварина багато п’є, млявість, сеча темніє. Для своєчасного лікування чотирилапого необхідно терміново звернутись за допомогою до ветеринарного лікаря.

  • У разі виявлення на тварині кліща, необхідно звернутися до ветеринарного лікаря, який допоможе витягнути комаху та обробити місце укусу. За наявності спеціальних інструментів для видалення кліща зробити це можете самостійно. Але не намагайтесь вирвати кліща! Через такі дії в тілі тварини можуть залишитись частини комахи, які провокують нагнивання рани або розвиток згаданих хвороб.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Просимо висловити свою думку щодо схвалення схеми організації руху транспортних засобів з вул. Шевченка на вул. Героя України Олександра Петраківського (Вокзальна) біля БОСів 21,9.

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь