"Так, можна зупинити туберкульоз!"

Дата: 02.04.2024 08:43

За інформацією директора КНП «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги» Сергія Літвінчука, минулого року виконання плану флюорографічного обстеження органів грудної клітини склало 66%, що майже на 13% менше, ніж 2022 року. Під час флюорографічних профілактичних оглядів у 2022 році вперше виявлено 1 випадок туберкульозу, а минулого року - 5.

Туберкулінодіагностику минулоріч фахівці Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги виконали 2140 дітям віком до 14 років. У 2022 році таких було наполовину менше.

Минулоріч на території обслуговування Ізяславського центру первинної медико-санітарної допомоги виявлено 18 випадків туберкульозу, 5 із них - з деструкцією. У 2022 році було діагностовано 8 таких хворих, з деструкцією - половина.

У 2023 році фахівці центру первинної медико-санітарної допомоги направили 23 зразки біоматеріалу до Хмельницького обласного фтизіопульмонологічного медичного центру. При цьому, підтверджено 1 випадок туберкульозу.

За матеріалами Хмельницького обласного

центру контролю та профілактики хвороб