10 березня - День Державного Гімну України

Дата: 10.03.2024 09:31

10 березня в нашій державі відзначають День Державного Гімну України. Це свято було затверджене 7 грудня 2021 року Кабінетом Міністрів України.

Історія створення українського гімну сягає осені 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Платонович Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», якому в майбутньому судилося стати національним, а згодом і державним гімном українського народу.

Уперше музичний твір композитора Михайла Вербицького на слова Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» прозвучав 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль на Шевченкових роковинах.

Сьогодні Державний Гімн України звучить не тільки на офіційних заходах, а й на передовій у боротьбі з російським агресором, в окопах, в бомбосховищах, під час ворожих обстрілів. В цей надскладний період, коли кожен громадянин відчуває потребу в єдності та спільній меті, Державний Гімн став символом нашої згуртованості та національного духу, що відображає готовність завжди відстоювати свою країну та її незалежність.

Поважаємо та шануємо наш Гімн та інші державні символи, які є ознакою незламності, незалежності, свободи, непереможного духу, мужності та героїзму українського народу.

Слова Державного Гімну України написані не на папері, а у душах українців!

Гімн лунатиме всією Україною і в день Перемоги над ворогом!