Відбувся тематичний захід в Клубівці
24 лютого – День пам’яті спаленого 80 років тому, у роки Другої світової війни села Клубівка.
Ті страшні події назавжди закарбовані у пам’яті односельчан. Саме у цей день 1944 року нацистські окупанти перекрили всі виходи із села. Відчайдушні крики живих людей, охоплених вогнем, роздирали душі рідним. Тих, хто намагався вирватися з пекла, або допомогти, - наздоганяли нацистські кулі. Того дня загинуло 76 жителів села. Також було спалено 600 домогосподарств. Окупанти знищили корів, свиней, птицю, майно, продукти харчування. Мирне населення лишилося без будь-яких засобів до існування. Село Клубівка повторило трагедію ще 12 спалених нацистами у 1944 році сіл Ізяславського краю.
23 лютого, напередодні Дня пам’яті, у Клубівському ліцеї імені Героя України Олега Довгого було проведено тематичний музейний урок завідувачем історико-краєзнавчого музею Віктором Кучеруком. Участь у тематичному заході взяла й староста Клубівського старостинського округу Лариса Макарчук.
У ході зустрічі Віктор Анатолійович розповів про спалені нацистами під час Другої світової війни села Ізяславщини, а школярі навчального закладу прочитали окремі спогади очевидців тих страшних часів.
Окрім того, юні учасники мали нагоду ознайомитись із інформаційно-просвітницькою виставкою під назвою «ВІНОК БЕЗСМЕРТЯ. Спалені у Другу світову села Ізяславщини», яка протягом січня-лютого проводиться історико-краєзнавчим музеєм громади, зокрема розглянути аналогію поводження тоталітарної влади нацистів, комуністів та рашистів по відношенню до мирного українського населення сьогодення на окупованих територіях України - коли одними та іншими окупантами знищувались жінки, діти, старі, житлові будинки, об’єкти соціальної сфери, тощо. Озвучувались й факти про знищення окупантами різних епох людей за національною ознакою.
Також під час тематичного уроку надано було слово для старости Клубівського старостинського округу Лариси Макарчук та заступника директора Клубівського ліцею Лариси Богуцької.
Усі учасники заходу вшанували пам’ять жертв Другої світової війни та війни росії проти України хвилиною мовчання.
Минають роки і десятиліття, все далі відходять у глиб історії грізні події Другої світової війни, та не щезне в пам’яті людській, не піде в небуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над нацизмом.
За матеріалами Ізяславського історико-краєзнавчого музею