У ВАСЬКОВЕЦЬКІЙ ГІМНАЗІЇ ВІДБУВСЯ МУЗЕЙНИЙ УРОК

Дата: 22.02.2024 16:49

22 лютого, у день 80-х роковин спалення нацистами в роки Другої світової війни села Васьківці, Ізяславським історико-краєзнавчим музеєм спільно із педагогами та здобувачами освіти Васьковецької гімназії на базі закладу проведено музейний урок.

У своєму виступі завідувач музею Віктор Кучерук розповів про спалені нацистами села Ізяславщини. Також він ознайомив присутніх на заході із інформаційно-просвітницькою виставкою під назвою «ВІНОК БЕЗСМЕРТЯ. Спалені у Другу світову села Ізяславщини», яка протягом січня-лютого проводиться історико-краєзнавчим музеєм громади.

Із спогадами жителів села Васьківці - свідків спалення 22 лютого 1944 року нацистами у роки ІІ світової війни села ознайомили учасників музейного уроку учні гімназії. Про окремі факти тих подій розповів вчитель закладу Олег Кукуріка.

У ході спілкування під час музейного уроку було розглянуто аналогію поводження тоталітарної влади нацистів, комуністів та рашистів по відношенню до мирного населення на окупованих територіях - коли одними та другими знищувались жінки, діти, старі, житлові будинки, об’єкти соціальної сфери, тощо. Говорилось зокрема і про знищення окупантами людей за національною ознакою.

Фото без описуТакож на уроці виступила староста Клубівського старостинського округу Лариса Макарчук.

Присутні вшанували пам’ять жертв Другої світової війни та усіх загиблих в ході агресії росії проти України хвилиною мовчання.

По завершенню музейного уроку було покладено квіти до пам’ятного знаку «Жертвам спаленого села».

За матеріалами Ізяславського історико-краєзнавчого музею