25 грудня вихідний день чи звичайний робочий?

Дата: 22.12.2023 16:52

У 2023 році вперше Різдво Христове відзначатиметься на державному рівні тільки 25 грудня. Оскільки одне з найбільших свят року випадає на понеділок, то в довоєнний період це був би вихідний. Проте зараз в Україні воєнний стан і його продовжено до 14 лютого 2024 року, то всі державні свята, які будуть в цьому часовому проміжку, не матимуть додаткових вихідних. Так записано в Законі, який вносить зміни в статтю 73 Кодексу законів про працю. Тобто, 25 грудня буде робочим днем для працівників, графік роботи яких передбачає п’ятиденний робочий тиждень. Водночас роботодавці приватного сектору самі можуть визначати, 25 грудня вихідний чи ні.