На що у 2024 році вплинуть нові розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму: памʼятка від ДПС

Дата: 06.12.2023 16:20

Розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня становитиме 7100 грн, а з 1 квітня – 8000 грн. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на весь 2024 рік – 3028 грн. Ці показники вплинуть на витрати юросіб та ФОПів. Як саме – дивимося далі

Проголосований Закон від 09.11.2023 №3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік», основні показники якого наступні:

Мінімальна заробітна плата:

• у місячному розмірі: з 1 січня – 7100 грн, з 1 квітня – 8000 грн (у 2023 році – 6700 грн);

• у погодинному розмірі: з 1 січня – 42,6 грн, з 1 квітня – 48 грн (у 2023 році – 40,46 грн).

Прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць встановлено єдиний на весь 2024 рік.

Але ці показники впливають на нарахування зарплати найманим працівникам, сплати ЄСВ як податковими агентами, так і ФОПами за себе, а також на граничні розміри ставок ЄП для 1 та 2 груп та граничних лімітів доходів для тих, хто перебуває на спрощеній системі.

Всі ці цифри наведено у памʼятці від податківців. Її можна переглянути далі.