2 грудня — Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Дата: 02.12.2023 11:15

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Зараз, в наш високотехнологічний і цивілізований вік, рабство здається чимось давно забутим, яке давно пішло в далеке середньовічне минуле. Але, на жаль, це не так. І тепер, досі процвітає у світі торгівля людьми.

є думка, що у рабство потрапляють переважно дівчата через сексуальну експлуатацію. Так і було 10 років тому. Тепер же більшість тих, хто потрапляє у рабство – понад  60% – саме чоловіки.

90% постраждалих потрапляють саме в трудову експлуатацію. Це може трапитися з будь-ким і виглядає зазвичай так: людей запрошують на роботу, забирають документи, маніпулюють, погрожують і змушують працювати.

10 фактів, які треба знати про торгівлю людьми:

1. Торгівля людьми – це експлуатація людей з метою отримання вигоди.

2. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.

3. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір покинути свій будинок в пошуках кращого життя.

4. У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.

5. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.

6. Злочинці – як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.

7. Коли люди стають об’єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату.

8. Майже завжди у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.

9. Торгівля людьми – це глобальне явище, яке має місце в кожній без винятку країні.

Нагадуємо, що небезпеку видно не одразу. Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Будьте уважні та обережні, навіть тоді, коли пропозиції щодо працевлаштування надходять від знайомих і навіть близьких людей!

Довіряйте лише тій інформації, яку ви перевірили самостійно!

Якщо знайшли роботу за кордоном, то переконайтеся, чи все безпечно:

1) перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад:www.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;

2) підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;

3) легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;

4) не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;

5) дізнайтеся контакти найближчого посольства України;

6) тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, батькам, дітям та інш. родичам);

7) розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;

8) домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.

За допомогою необхідно звертатися:

Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

527.org.ua – електронні консультації

527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

УБЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ, БУДЬТЕ ПОІНФОРМОВАНІ!