Кожен може без обмежень і перешкод звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у порядку, передбаченому чинним законодавством України

Дата: 24.11.2023 15:25

Згідно  з  пунктом  3  частини  першої  статті  3  Закону  України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» (далі – Закон) метою парламентського контролю, який здійснює Уповноважений, є запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.

Статтею  191  Закону  передбачено,  що  на  Уповноваженого  покладаються функції  національного  превентивного  механізму  (далі  –  НПМ)  відповідно до  Факультативного  протоколу  до  Конвенції  проти  катувань  та  інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.