У другу суботу вересня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги

Дата: 09.09.2023 09:33

«Що ти можеш зробити за годину? Можливо, доручення, стоячи в пробці, заміна масла. Якщо подумати, година – це мало. Шістдесят хвилин три тисячі шістсот секунд. Це все.

Але в медицині година – це часто все. Між життям та смертю «золота година»  - це чарівне вікно часу, яке може визначити, чи буде пацієнт жити, чи помре. Одна година може змінити все назавжди. Одна година може врятувати людське життя…

Щорічно, починаючи з 2000 року, у другу суботу вересня в багатьох країнах відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги.

Лікарі, фахівці з невідкладних станів, фельдшера, парамедики,  технічні та профільні спеціалісти — справжні герої, котрі щоденно рятують життя українців.

А скільки медиків-волонтерів рятують наших воїнів на полі бою, маючи «платинові хвилини» для порятунку. Багато хто з них був в окупації, де продовжував працювати без світла, води, інструментів, просто руками.

Тож нехай кожне врятоване життя примножує роки нашим медикам та наближає довгоочікувану ПЕРЕМОГУ України!