ПАНТЕОН УКРАЇНИ
28 липня, у День Української Державності та День хрещення Київської Русі – України, у приміщенні колонної зали Ізяславського історико-краєзнавчого музею проведено історичну студію під назвою «ПАНТЕОН УКРАЇНИ», приурочену тисячолітнім традиціям українського державотворення.
У ході тематичного заходу увагу гостей було зосереджено на подіях, часом детективних, а часом містичних, пов’язаних із місцями поховання видатних представників українського державотворчого процесу від часів Київської Русі до сьогодення (князя Володимира Великого, князя Ярослава Мудрого, короля Данила Галицького, гетьманів Петра Конашевича-Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, філософа Григорія Сковороди, державотворців українського національного руху Симона Петлюри та Степана Бандери). Інформація про кожного історичного діяча була доповнена відповідною мультимедійною презентацією. А щоб довідатись про інші не менш цікаві факти про цих видатних постатей, для загалу було запропоновано прочитати збірку книг із фондів Ізяславської книгозбірні.
Також у ході студії присутнім розповіли про некрополі виданих українців Байкового кладовища (Київ) та Личаківського кладовища (Львів). Окрім цього було, представлено матеріал про новий національний проєкт із облаштування Національного меморіального військового кладовища (Київ).
Яскравим доповненням до тематичного заходу став виступ інструментального квартету КЗ «Ізяславський центр культурних послуг».
Наприкінці заходу здійснено перегляд виставки, на якій представлені експонати історичних етапів українського державотворення та національних символів.
Надихнувшись історизмом, очі відвідувачів світились гордістю й любов’ю до своєї рідної землі. Обов’язково захистимо державні кордони України!