Щеплення домашніх тварин – найдієвіший метод запобігання зараження сказом

Дата: 07.07.2023 14:58

Сказ – це особливо небезпечне вірусне захворювання як для тварин, так і людей. Захворювання характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Основний шлях проникнення вірусу в сприйнятливий організм через пошкодження шкіри і слизових оболонок внаслідок укусів, ослинення та подряпин.

Єдиним ефективним способом профілактики сказу є щеплення домашніх тварин, яке має щорічно повторюватися.

На сьогоднішній день в Україні щеплення від сказу проводиться фахівцями ветеринарної медицини державних установ, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби, на безкоштовній основі.

А тому закликаємо громадськість провести вакцинацію тварин, звернувшись до Ізяславської дільничної лікарні ветеринарної медицини за адресою: м.Ізяслав, вул.Острозька, 21, контакти (03852) 4-20-97, e-mail: vetmediz@ukr.net.

Крім того, з метою забезпечення епізоотичного благополуччя щодо сказу тварин протягом липня-вересня поточного року у населених пунктах Ізяславської міської територіальної громади буде проводитись вакцинація котів та собак від сказу фахівцями Ізяславської дільничної лікарні ветеринарної медицини згідно графіка.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх домашніх улюбленців