Про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Дата: 20.06.2023 16:52

Громадяни, за потреби, мають право докупити частину стажу необхідного для оформлення пенсії. Для цього слід укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Такий договір передбачає добровільну сплату єдиного внеску. Порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 року №449 із змінами і доповненнями. При цьому, сплачені суми єдиного внеску у разі дострокового розірвання договору про добровільну участь поверненню не підлягають. Звертаємо увагу, що до страхового стажу враховується період тільки за умови подання звіту, за який сплачено єдиний внесок.

Ізяславська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області