17 квітня 2023 року - вихідний чи робочий?

Дата: 14.04.2023 11:25

17 квітня 2023 року - вихідний чи робочий?

Відповідь: робочий.

Щорічно дата Воскресіння Христового змінюється за місячним календарем, але завжди випадає на неділю. У 2023 році православні відзначають Великдень 16 квітня (католицький – 09 квітня).

В Україні це релігійне свято є офіційним вихідним днем. Відповідно до Кодексу законів про працю (ст. 67), якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Проте війна внесла свої корективи у звичний ритм життя нашої країни. Понад рік Україна живе в умовах воєнного стану, що встановлює певні правила щодо вихідних.

Так, у Законі України №2136-ІX від 15.03.2022 "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої — п’ятої статті 67 та статей 71–73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України (частина шоста статті 6 Закону № 2136).

Це означає, що у період дії воєнного стану немає офіційних святкових і неробочих днів.

Таким чином, під час війни працівники мають працювати в понеділок, 17 квітня 2023 р., з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.