11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів
Сьогодні, 11 квітня, - Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів
Страшні злочини проти людства не мають строку давності. Геноцид цілих народів, масові розстріли дорослих та дітей на «фабриках смерті» в окупованих нацистами країнах знищили мільйони безневинних людей. Серед них і наші земляки, чиє життя обірвалось за колючим дротом концтаборів.
На території Німеччини діяло понад 14 тисяч таборів, на території країн колишнього Радянського Союзу налічувалось близько 817 нацистських таборів примусового утримування цивільного населення та військовополонених. На територіях, підконтрольних гітлерівцям, у концтаборах, таборах смерті, в’язницях перебувало понад 20 мільйонів осіб із 30 країн світу. Із них більше 11 мільйонів знищено.
Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”.
Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенціма, Майданека тощо. І відтоді, ця пам’ятна дата болить незагойною раною в серцях народів світу.
Здається, так давно це було. Проте тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття катівень.
Сьогодні ми, українці, як ніколи, розуміємо що таке нацизм. Країна-теpoристкa poсія вчиняє звірства на території нашої держави. Катівні у Бучі, Ізюмі, Херсоні та ще у величезній кількості міст і сіл нашої держави… Зараз на тимчасово окупованих територіях poсiяни продовжують тероризувати наших людей у катівнях та просто на вулицях.
Ми не дозволимо це замовчати. Кожен кат особисто відповість за свої безчинства.
Вічна пам’ять і упокій невинним людям, які стали жертвами нaцистcького режиму тоді, і paшиcтськoгo – тепер.