Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Дата: 31.03.2023 16:05

Допомога призначається:
❇️ сім’ям, які виховують трьох та більше дітей;
❇️ одному з батьків, які постійно проживають разом з дитиною;
❇️ на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами.

Виплачується допомога щомісячно до моменту, коли дитина досягне 6 років.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, виплата здійснюється на кожну дитину.

Розмір допомоги  становить 2 100 грн.

Які документи необхідно надати:

заява від одного з батьків;
копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї;
копія посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (у разі досягнення дитиною шестирічного віку)
копії свідоцтв про народження всіх дітей

Документи подаються заявником особисто з пред’явленням оригіналів в  центр надання адміністративних послуг, що знаходиться за адресою м.Ізяслав вул.Грушевського,5.

📌 Заявник має можливість оформити допомогу під час надання комплексної послуги “єМалятко”

Яка сім’я вважається багатодітною?

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» сім’я вважається багатодітною, коли:

подружжя перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує 3-х і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або

один батько / мати, який (яка) проживає разом з 3-ма і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Після досягнення 18 р. ( але не довше, ніж до закінчення закладу освіти АБО досягнення 23 р.) до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою у:

➡️ закладах загальної середньої освіти;

➡️ закладах професійної (професійно-технічної) освіти;

➡️ закладах фахової передвищої освіти;

➡️ закладах вищої освіти.

Куди можна звернутися для отримання посвідчення?
За вибором заявника (незалежно від місця проживання):

🔹до органів соціального захисту населення (м.Ізяслав вул.Шевченка, 10 В);

🔹до ЦНАПу (м.Ізяслав вул.Грушевського,5).

Які документи потрібні для отримання посвідчення?
Обов’язковими для всіх є наступні документи:

📌 заява

📌 фотокартка (кольорова або чорно-біла) розміром 30 × 40 міліметрів;

📌 копія свідоцтв про народження дітей;

📌копія свідоцтва про шлюб (не стосується батьків, які не перебувають у шлюбі);

📌копії сторінок паспорта громадянина України кожного з батьків із даними про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату видачі паспорта /копія посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;

📌  Додаткові документи

🔺у разі народження дитини за межами України - копія свідоцтва про народження дитини (за умови її легалізації та з нотаріальним перекладом на українську мову);

🔺у разі навчання особи віком від 18 до 23 р. за денною формою навчання за межами України - копія довідки із закладу освіти (за умови її легалізації та з нотаріальним перекладом на українську мову);

🔺для продовження строку дії посвідчення після 18 р. ( до 23 р.), якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, - довідка із закладу освіти.

🔺у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу - документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків; копія рішення суду про позбавлення батьківських прав; копія свідоцтва про смерть одного із батьків тощо).

Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з 6 р., а після досягнення дитиною 14 р. в посвідчення вклеюється нова фотокартка.

Посвідчення видаються безоплатно протягом
10 робочих днів.

Статус багатодітної сім'ї надасть можливість скористатися пільгами, що гарантовані державою.

Для багатодітних сімей у 2023 році відповідно до статті 13 Закону України "Про охорону дитинства", надано наступні пільги:

50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

📌  Увага! Всі зазначені вище пільги можуть бути надані за однієї умови: розмір середньомісячного сукупного доходу за попередні шість місяців, виходячи з розрахунку на одного члена сім'ї, не перевищує розміру доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги в порядку, визначеному Кабміном України.

У 2023 році дохід не повинен перевищувати 3760 грн на одну людину. Пільга призначається на 12 місяців з місяця подачі звернення.

Куди можна звернутися для оформлення пільг?

За вибором заявника (незалежно від місця проживання):

🔹до Ізяславського відділення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (м.Ізяслав, вул.Шевченка, 14);

🔹до ЦНАПу (м.Ізяслав вул.Грушевського,5).