Громадський бюджет — не одна з програм міської ради, а ефективний інструмент співпраці місцевої влади та громадськості

Дата: 29.12.2021 13:40

З метою вдосконалення діалогу між владою і громадою, створення та підтримки повноцінного громадського простору, активізації місцевих ініціатив жителів Ізяславської міської територіальної громади щодо участі у бюджетному процесі, залучення громадськості до розподілу коштів міського  бюджету для вирішення соціально значущих питань, на останній сесії міської ради прийнято Програму про громадський бюджет Ізяславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.

Це не одна з програм міської ради, а ключовий циклічний процес органу місцевого самоврядування громади.

Громадський бюджет – це частина міського бюджету, місцева ініціатива, форма прямого волевиявлення жителів територіальної громади, що впроваджує інноваційні механізми залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету та спрямована на демократичний процес обговорення громадою окремих напрямів використання бюджетних коштів. Громадський бюджет надає можливість кожному мешканцю територіальної громади брати участь в прийнятті рішень стосовно призначення частини коштів з міського бюджету.

Загальний обсяг фінансових ресурсів міського бюджету, необхідних для реалізації Програми про громадський бюджет на 2022-2024 роки, складає 1900,0 тис.грн., зокрема передбачено на:

2022 рік  - 400,0 тис.грн.,

2023 рік – 600,0 тис.грн.,

2024 рік  - 900,0 тис.грн.

Пріоритетними напрямки Програми є реалізація проектів у  сфері житлово-комунального господарства та дорожньо-транспортної інфраструктури, енергозбереження, освіти, культури та туризму, спорту, соціального захисту, охорони навколишнього природного середовища; телекомунікацій, зв’язку та інформаційних технологій.

Очікуваними результатами реалізації цієї Програми є:

встановлення партнерських відносин між владою та громадою;

підвищення відкритості  діяльності  органів місцевого самоврядування;

підвищення  рівня прозорості процесу прийняття рішень шляхом надання жителям  територіальної громади можливості  безпосереднього впливу на  бюджетну політику;

впровадження проектів, ініційованих  мешканцями  громади на розвиток  громади у визначених пріоритетних напрямках.