27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2023 09:15

27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.

Голокост - це вісім букв болю і страждань, це шрам на серці людства.

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в нацистів - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

Світова спільнота засудила Голокост, і це справедливо визнано актом геноциду та злочином проти людяності.

Зі скорботою про Міжнародний день пам’яті Голокосту згадували завжди, світ у такі дні говорив: «Ніколи знову». Цей день мав нагадувати всім тиранам, агресорам світу про небезпечність наслідків їхніх дій. Та, на жаль, сьогодні, в центрі Європи, знову геноцид. Геноцид українців… Кращі сини і доньки України платять надвисоку цінну – своє життя, щоб зупинити криваву та жорстоку війну, щоб «Ніколи знову».

Немає таких слів, щоб висловити пекучий біль та горе, згадуючи ті страшні події та усвідомлюючи масштаби трагедії тоді та сьогодні.

У День скорботи та пам’яті ми схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів та згадуємо українців, які зберігали життя та допомагали єврейським родинам, і нерідко платили за це своїм життям. Приєднуємося до загальної печалі й прагнемо співчувати болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Будемо пам’ятати.

Перемоги та миру усім нам, наснаги та сил здолати ворога.

Україна вистоїть, бо була, є та буде!