З 01 січня діє заборона на розповсюдження надтонких пластикових пакетів

Дата: 10.01.2023 17:16

З 10 грудня 2021 року було введено в дію норми Закону № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», якими забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування.

Проте до 1 січня 2023 року ці вимоги не поширювалися на надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка.

Оскільки строки запровадження цієї заборони не відтермінували, з 1 січня 2023 року в Україні під забороною  розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

- надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Нагадаємо, суб'єкти господарювання, винні у порушенні законодавства щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, несуть відповідальність у вигляді штрафу:

за порушення заборони розповсюдження у закладах торгівлі - у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 - 17000 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення - у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 - 34000 грн).