ГРОШОВА ДОПОМОГА ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД УКРАЇНОЮ

Дата: 09.01.2023 16:28

1 січня 2023 року набув чинності Закон України від 27.07.2022 № 2454-IX «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян». Цим законом встановлено щомісячну грошову виплату особам, які брали участь у захисті України та починаючи з 2014 року мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Так, право на допомогу у наступних розмірах мають українці, які з 2014 року отримали нагороди:

звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» - в розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року;

- орден Богдана Хмельницького трьох ступенів - в розмірі двох мінімальних заробітних плат;

- орден «За мужність» трьох ступенів - в розмірі мінімальної заробітної плати;

- орден княгині Ольги трьох ступенів - в розмірі мінімальної заробітної плати.

Окрім того, встановлено щомісячну виплату грошової допомоги в розмірі однієї (у розрахунку на місяць на сім’ю) мінімальної зарплати членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа вищезазначених осіб.

Варто зазначити, що громадянам, які мають право на отримання щомісячної грошової виплати, передбаченої цим Законом, та пенсії відповідно до Закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» чи на підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання та державної соціальної допомоги, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», виплата здійснюється за однією з підстав за вибором отримувача.

Також це стосується громадян, які мають право на підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання та державної соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Дія цього Закону не поширюється на осіб, діяння (дії або бездіяльність) яких були прямо чи опосередковано спрямовані, сприяли та/або сприяють державі-агресору, його збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, порушенню прав та свобод людини і громадянина, норм міжнародного гуманітарного права та стосовно яких набрав законної сили обвинувальний вирок суду України у зв'язку із вчиненням ними злочину проти основ національної безпеки України, вчиненням або сприянням вчиненню терористичного акту, втягненням у вчинення терористичного акту, публічними закликами до вчинення терористичного акту, створенням терористичної групи чи терористичної організації, фінансуванням тероризму, вчиненням злочину у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, злочину проти встановленого порядку несення військової служби (військового злочину), злочину проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.