На Хмельниччині діє заборона на використання піротехнічних виробів

Дата: 30.12.2022 16:17

На період дії правового режиму воєнного стану на Хмельниччині діє заборона на використання піротехнічних виробів (салютів, феєверків, інших засобів піротехніки з світловим, іскровим, димовим, звуковим, змішувальними ефектами та іншими вибухонебезпечних пристроїв).  Про це свідчить наказ начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія.

Відповідальність за посилання контролю та запобігання їх використання покладено на Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Правопорушників, які ігноруватимуть обмеження, будуть притягуватися до відповідальності:

• за статтею 164 Кодексу України порушення порядку провадження господарської діяльності штраф у розмірі від 17 тисяч до 34 тисяч гривень;

• за статтею 182 КУпАП порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях. За це сплачується штраф від 85 гривень до 255 гривень, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 гривень до 510 гривень;

• за статтею 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) штраф становить від 1 020 гривень до 1 700 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів

• стаття 296 КК України (хуліганство) карається штрафом від 17 тисяч до 34 тисяч гривень, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

А тому закликаємо жителів Ізяславщини не порушувати законодавство. Будьмо свідомими й відповідальними не лише через закон. Часті повітряні тривоги та ракетні атаки лякають чимало людей. Для тих, хто пережив обстріли чи просидів в окупації, голосні вибухи піротехніки асоціюються із загрозою, обстрілами та можуть мати важкі наслідки фізичного і психологічного характеру. Вже не кажучи про стан людей літнього віку, дітей, хворих, тварин. Громадяни можуть повідомити до поліції про відомі їм факти ігнорування вищезазначених заборон за номером «102».

Війна й досі триває. Святкувати будемо після довгоочікуваної Перемоги.

Все буде Україна!