Обговорювались питання перейменування вулиць громади

Дата: 30.12.2022 09:59

З метою попереднього  вивчення питань та  надання пропозицій щодо найменування/перейменування іменованих об’єктів на території громади 24 листопада рішенням виконкому Ізяславської міської ради (№ 226) було створено комісію з  найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території населених пунктів Ізяславської міської територіальної громади.  Її очолила заступник міського голови Леся Божко.

Нещодавно відбулось засідання цієї комісії, під час якої було розглянуто два звернення від мешканців Ізяславської громади, в яких йшлося про необхідність увіковічення пам’яті наших новітній Героїв в російсько-українській війні,  перейменувавши:

- вулицю Центральна в селі Білогородка на честь загиблого новітнього героя-земляка Андрія Ткачука, котрий 07 березня на Київщині загинув від руки ворога;

- вулицю Вокзальна м.Ізяслав на честь померлого новітнього героя Олександра Петраківського, життя якого пов’язано з Ізяславщиною.  Крім того відкрити меморіальну дошку бійцю.

Комісія підтримує пропозиції щодо увіковічення у найменуваннях вулиць захисників Ізяславщини. «У час повномасштабного російського вторгнення, яке спричинило геноцид українського народу, ми зобов’язані позбутись всіх топонімів, які пов’язані з радянськими, російськими та білоруськими діячами й подіями. Україна має свою багатовікову історію, своїх героїв та свої тисячолітні традиції. Так, з метою увічнення пам’яті наших новітніх Героїв - борців XXI століття за незалежність України ми повинні перейменовувати вулиці/провулки громади їхніми іменами. Та, на жаль, й досі триває кривава війна із окупантами, в результаті чого Україна втрачає своїх відважних захисників» - висловились присутні члени комісії.

Обговоривши питання порядку денного, присутні учасники зібрання  дійшли висновку, щоб повернутись до питань перейменування вулиць на честь загиблих/померлих бійців по завершенню війни. Адже перейменовуються вулиці/провулки на честь наших воїнів, загалом пов’язаних із історією їхнього життя (проживали, навчались, тощо).

Проте крапку в цих питаннях поставлять депутати міської ради – на сесії буде ухвалене відповідне рішення.

Що стосується відкриття меморіальної дошки Олександру Петраківському, то учасники комісії із керівником громадської організації «Волонтери Ізяславщини» та ініціатором встановлення меморіальної дошки Володимиром Тележинським обговорили деталі встановлення її згідно Положення про порядок встановлення та демонтажу пам’ятних знаків, меморіальних та анотаційних дошок на об’єктах, розташованих на території Ізяславщини (рішення 8 сесії міської ради від 14.07.2021 р. № 27).