До уваги внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке постраждало від військової агресії РФ проти України

Дата: 03.11.2022 09:23

Команда БО «БФ «Стабілізейшен суппорт сервісез» спільно з Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у межах реалізації проєкту «Єднання заради дії» за підтримки IREX в Україні підготували Збірку методичних матеріалів щодо забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке постраждало від військової агресії РФ проти України.

Зазначена Збірка складається із 13 розділів, кожен з яких стосується найбільш актуальних питань соціальної адаптації та відновлення прав постраждалого населення, зокрема містить роз’яснення законодавства щодо надання соціальних та адміністративних послуг ВПО, зразки рішень, заяв тощо.

У ній в доступній формі роз’яснено особливості законодавства у сфері соціального захисту населення, механізми реалізації прав та захисту інтересів внутрішньо переміщених осіб, зокрема:

? Розділ 1: Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

? Розділ 2: Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.

? Розділ 3: Механізм отримання державних допомог та пільг цивільним населенням під час воєнного стану.

? Розділ 4: Питання забезпечення прав дітей, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.

? Розділ 5: Молодь (питання освіти, працевлаштування молоді).

? Розділ 6: Право ВПО на отримання публічних послуг не за місцем зареєстрованого/задекларованого місця проживання.

? Розділ 7: Забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

? Розділ 8: Процедура подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ проти України.

? Розділ 9: Соціальний захист осіб з інвалідністю.

? Розділ 10: Питання державних виплат пенсіонерам та особам, які досягли пенсійного віку.

? Розділ 11. Реєстрація актів цивільного стану.

? Розділ 12: Встановлення фактів, що мають юридичне значення.

? Розділ 13: Компенсація витрат фізичним особам на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб які перемістились у період воєнного стану.

Завантажити рекомендації можна за посиланням: https://bit.ly/3NwNAgn