9 жовтня - Всесвітній День пошти.

Дата: 09.10.2022 13:31

Щороку 9 жовтня світ відзначає Всесвітній День пошти.

Так, технології вже давно витіснили звичне листування, проте жодні повідомлення не в змозі подарувати ті емоції, якими наповнені листи, написані рукою дорогої нам людини. Тим більше, що сьогодні пошта - це не лише листи. Сучасна пошта активно працює в секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, активно розвиває інформаційні технології та електронну комерцію, впроваджує ефективні технології в доставку.

Когорта поштових працівників — це злагоджений механізм, який попри всі негаразди і виклики торує стежину до кожної людини. Сьогодні для багатьох людей України, особливо похилого віку, працівники пошти є чи не єдиним джерелом інформації, доброї звістки та привітного слова, адже разом із листами та газетами приносять в кожен дім надію на краще. Вони скорочують відстань між людьми, несуть радість спілкування, сприяють об'єднанню людських сердець і доль.

Дякуємо за щоденну працю, терпіння і наполегливість у роботі, за те, що прокладаєте мости дружби між людьми, яких розділяє простір.

Зі святом вас, поштарі Ізяславщини та ветерани цієї справи!

З приводу свята пропонуємо вашій увазі кілька неймовірних та цікавих фактів про пошту:

У 1984 році було відправлено найдовший лист поштою. Його відправив Елан Форман. Лист адресований був його дружині і складався з 1402344 слів.

Найбільшим роботодавцем у всьому світі вважається поштова служба Сполучених Штатів Америки. Завдяки їй роботу мають 870 тисяч осіб. Що цікаво: саме поштова служба Америки обробляє 46% всієї наявної пошти світу.

До 1952 року поштою пересилали не тільки листи, але й людей. Такі порядки існували в Англії. На даний момент поштою цієї країни можна переслати коня або корову.

За одну хвилину через всі поштові відділення світу проходять приблизно 5 мільйонів листів.

Таке хобі, як колекціонування поштових листівок з різними картинками, займає у всьому світі третє місце. Попереду йдуть колекціонування монет і марок.

Сучасна міжнародна пошта говорить 6800 мовами своїх клієнтів і має найдовшу в світі мережу фізичної доставки.

Пошта, заснована паном Бандинелли у Львові (1629 рік), вважається старою в Східній Європі.

Існувала навіть підпільна пошта України. За підтримки Організації українських націоналістів (ОУН) випускалися спеціальні марки для цієї пошти. Але використали їх не по прямому призначенню: за допомогою цих марок члени ОУН намагалися притягнути увагу світової спільноти до тяжкого положення в Україні.