ЧЕРГОВИЙ ПРИВІД ПИШАТИСЯ!

Дата: 09.08.2022 23:00

Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва організував і провів  обласний дистанційний огляд-конкурс народних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!». Мета конкурсу полягала у тому, щоб:

• відродити та зберегти звичаї, традиції та обряди, що побутують на Хмельниччині;

• підтримати і пропагувати багатонаціональні культурні здобутки рідного краю;

• зберегти мову, культуру національних меншин, які мешкають на території Хмельницької області, та ознайомити з етнічною культурою, звичаями і традиціями краю;

• формувати почуття патріотизму;

• зберегти і розвивати культуру народу.

Наразі це дуже важливо, особливо коли окупант намагається будь-якою ціною знищити нашу історію, культуру, мову… А тому кожен українець, мешканець своєї громади повинен завжди пам’ятати звідки він родом, де його коріння і добре знати історію свого народу, його звичаї, його обряди. Величезний скарб звичаїв та обрядів України, зокрема своєї громади, ми отримали у спадок від наших пращурів і зобов’язані зберегти його і, нічого не втративши, передати нашим нащадкам, щоб зберегти свою генетичну пам’ять.

До участі в  обласному огляді-конкурсі народних звичаїв та обрядів «Стелися барвінку»  було заявлено 30 учасників. Представники Ізяславщини також взяли участь у цьому конкурсі.

Справедливу перемогу в обласному огляді-конкурсі здобув Радошівський сільський будинок культури (керівник - Вікторія Лагута), а Лютарський сільський будинок культури та Мокрецький сільський клуб (керівники - Тетяна Франковська та Володимир Музичук) посіли почесне ІІІ місце.

Щиро вітаємо із перемогою та дякуємо, що попри війну, не тільки зберігаєте й відтворюєте нетлінні скарби українського народу, а допомагаєте нашим юним фольклористам і мешканцям громади усвідомити нашу національну вартісну унікальність!