9 серпня - Міжнародний день корінних народів

Дата: 09.08.2022 17:14

9 серпня у світі відзначається Міжнародний день корінних народів.

До корінних народів, за даними ЮНЕСКО, належать понад 476 мільйонів осіб, які мешкають на 22% нашої планети.

Україна також є батьківщиною корінних народів, зокрема кримських татар, караїмів та кримчаків. Всі вони мають давню героїчну та водночас трагічну історію.

На території тимчасово окупованого Криму держава-агресор Росія послідовно і цілеспрямовано провадить політику на знищення та витіснення корінних народів з півострова:

російська окупаційна адміністрація з політичних чи релігійних мотивів незаконно утримує за ґратами понад 120 громадян України з Криму, більшість серед яких - кримські татари

з 2016 року окупаційна влада заборонила Меджліс кримськотатарського народу та уже понад шість років ігнорує наказ Міжнародного Суду щодо скасування цього незаконного рішення

Україна докладає максимальних зусиль для забезпечення прав і свобод представників корінних народів на тимчасово окупованих територіях:

правозахисний трек є одним з п’яти пріоритетів діяльності Міжнародної Кримської платформи

Україна мобілізує міжнародних партнерів задля посилення тиску на РФ задля протидії масовим порушенням прав людини в Криму

у квітні цього року Україну вперше в історії обрали до центрального координаційного органу ООН з питань, що стосуються проблем та прав корінних народів світу - Постійного Форуму ООН з питань корінних народів, де наша країна працюватиме над питанням захисту прав корінних народів у Криму

Міжнародний день корінних народів світу – це ще одна можливість для того, щоб віддати належне всім оригінальним культурам й всім корінним народам, які є невід’ємною частиною великої української родини та подякувати їх представникам за вагомий внесок в розбудову української держави та розвиток її громадянського суспільства.

Наше багатство у різноманітті! Крим – це Україна!

Збережемо корінні народи України!!!