Звернення Ізяславського міського голови до Дня пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 15.05.2022 10:04

Шановні мешканці та гості Ізяславської міської територіальної громади!

Сьогодні ми вшановуємо світлу пам’ять жертв політичних репресій – усіх тих, хто постраждав під час правління комуністичного режиму на території України.

Мільйони працьовитих, талановитих та соціально активних громадян, яких сталінська влада оголосила «ворогами народу», було страчено або приречено на тортури і голодну смерть на засланні.

Кривавий вир репресій, депортацій, колективізації та  голодоморів не оминув, мабуть, жодної української родини. Але багато років наші бабусі та дідусі боялись про це навіть згадувати.

Це був час зневіри, відчаю та безнадії. Але попри величезні втрати наш народ вистояв і спромігся вирватися з лап репресивної машини.

З кожним роком свідків тих трагічних подій стає менше, однак ми маємо пам’ятати кожного, передавати нащадкам правду про минуле і гідно вшановувати безвинних жертв.

На жаль, і нині сотні наших земляків перебувають у полоні агресора лише за прагнення бути вільною європейською нацією. Переслідування українців і кримських татар в анексованому Криму вже набуло форми масових політичних репресій.

Завдяки співвітчизникам, які ціною власної свободи відстоюють державну незалежність, ми маємо яскравий приклад незламності духу, сили волі та любові до України.

Переконаний, що суворі реалії не зламають національного духу, а натомість слугуватимуть об’єднуючим фактором для всієї країни. Ми вистоїмо і дамо відсіч агресору. Усі українські землі буде визволено!

Непохитної віри усім нам у щасливе майбутнє рідної України.

Схилимо ж голови і помолімося за вічний спокій тих, хто загинув унаслідок політичних репресій, а також за визволення та повернення додому сучасних в’язнів.

Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим героям!

З повагою

міський голова                                                                      Сергій ШЛЕГЕЛЬ