Як отримати довідку ВПО?

Дата: 02.04.2022 15:10

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) – це люди, які залишили свої домівки, рятуючись від небезпеки, але не перетнули міжнародний кордон, а залишились на території рідної України. ВПО перебувають під законним захистом свого уряду. Вони зберігають усі права та захист згідно з міжнародним законодавством з прав людини.

13.03.2022 року постановою Уряду № 269 внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Хто має право на отримання довідки ВПО?

- особа від 14 років і старше подає документи особисто;

- якщо особі не виповнилось 14 років, а також якщо вона є недієздатною або з обмеженою дієздатністю – документи подає законний представник (батьки й усиновителі), а також опікуни та піклувальники;

- від імені дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, звертається керівник закладу, в який влаштована дитина;

- від імені дитини до 14 років, яка прибула без супроводу батьків/опікунів, заяву подає родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадідусь, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина. У разі відсутності будь яких родичів заяву подає представник органу опіки та піклування.

Де отримати довідку ВПО в Ізяславській міській територіальній громаді?

-  управління соціального захисту населення Шепетівської райдержадміністрації (м.Ізяслав, вул.Шевченка, 10 В, тел.. (03852) 4-29-01, 4-15-67);

- центр надання адміністративних послуг Ізяславської міської ради (м.Ізяслав, вул.Грушевського, буд. 5, тел.. (03852) 4-19-27, 4-00-09)

Які документи подаються разом із заявою

Для отримання довідки переселенця разом із заявою необхідно подати один з документів, що засвідчує особу та підтверджує громадянство України:

• паспорт громадянина України (для повнолітніх);
  • свідоцтво про народження дитини (для повнолітніх);
  • інший документ, що посвідчує особу та підтверджує спеціальний статус заявника.