Захист прав дітей

Дата: 29.03.2022 15:19

Тимчасове влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування (зокрема, батьки яких загинули (у тому числі тих, у яких свідоцтво про смерть відсутні), батьки яких не виходять на зв’язок, або перебувають у місцях активних обстрілів, під завалами, є пораненими та знаходяться в лікарнях)

Особа, яка бажає взяти на тимчасове влаштування дитину в свою родину подає наступні документи:

Заява (заповнюється у присутності працівника відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради)

Документ, який посвідчує особу (у разі наявності)

Письмова згода повнолітніх членів сім’ї (заповнюється у присутності працівника відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради)

Письмова згода дитини (заповнюється у присутності працівника відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради)

Свідоцтво про народження дитини (у разі наявності)

Акт обстеження умов проживання (складається працівниками відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради).

Оформлення опіки над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування

Особа, яка не перебуває у сімейних, родинних відносинах з дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, та виявила бажання взяти дитину на виховання в свою сім'ю, подає до відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради:

заяву (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями) (заповнюється у присутності працівника відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради);

довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;

документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);

копію паспорта;

висновок про стан здоров'я заявника;

довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;

довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника;

письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають разом з особою, яка бажає взяти дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, під опіку, піклування, утворити прийомну сім'ю або на власній житловій площі - дитячий будинок сімейного типу, засвідчену нотаріально або написану власноручно в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів, про що робиться позначка на заяві із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, підпису посадової особи та дати.

Особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки) з дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, виявила бажання взяти її під опіку, піклування подає до відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради:

заяву;

копію паспорта громадянина України;

документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною;

довідку від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку;

довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника або через Портал “Дія”. У разі неможливості її отримання, кандидат в опікуни, піклувальники подає заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності відповідно до статей Кримінального кодексу України, зазначених у пункті 10 частини першої статті 212 Сімейного кодексу України. Відповідальність за достовірність наданої службі у справах дітей інформації щодо відсутності судимості покладається на опікунів чи піклувальників.

Після припинення надзвичайного або воєнного стану довідка про наявність чи відсутність судимості опікуна, піклувальника надається відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради протягом місяця.

У разі виявлення факту подання недостовірної інформації опіку, піклування може бути скасовано протягом місяця.

Постановка на облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку/піклування, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, усиновлених дітей, які прибули з інших територій:

Заява (заповнюється у присутності працівника відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради)

Свідоцтво про народження

Реєстраційний номер облікової картки платника податків

Рішення (розпорядження) про надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування

Документи, що підтверджують статус дитини – сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування

Рішення (розпорядження) про встановлення опіки/піклування, влаштування дитини до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу

Рішення суду про усиновлення

Документи подаються до відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради,

вул.Шевченка, 10В, м.Ізяслав, з 08.00 до 17.00 год. – з понеділка по четвер, з 08.00 до 16.00 год. – у п’ятницю.