Урядом удосконалено Правила перетинання державного кордону дітьми

Дата: 23.03.2022 15:06

Урядом удосконалено Правила перетинання державного кордону дітьми

Враховуючи, що в Україні проводяться військові дії та з метою гарантування безпеки та збереження життя і здоров’я дітей, спрощено правила виїзду з України.
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима, або інших осіб, уповноважених одним із батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Виїзд за межі України дітей у супроводі одного з батьків або уповноважених ними осіб.

У період надзвичайного або воєнного стану допускається виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.
У період надзвичайного та воєнного стану допускається уповноваження батьками (одним з них) дитини, яка не досягла 16-річного віку, інших осіб для супроводження дитини під час перетину державного кордону та перебування в іншій державі.
Для цього батьки / один з батьків дитини, а також супроводжуючий, повинні звернутися до органу опіки та піклування за місцем свого фактичного перебування з відповідною заявою, зокрема через електронні засоби комунікації, у якій зазначаються:
? прізвище, ім’я, по батькові, дата народження дитини;
? держава прямування;
? прізвище, ім’я, по батькові супроводжуючого.

До заяви додаються:
???????? копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини;
???????? копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, одного з батьків дитини;
???????? копія паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу супроводжуючого.
По прибуттю до місця тимчасового перебування особа, яка супроводжувала дитину, має звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.

Виїзд за межі України дітей у супроводі баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима
У період надзвичайного та воєнного стану допускається виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима без нотаріально посвідченої згоди батьків дитини.
Зверніть увагу, що для виїзду дитини необхідна наявність паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини.
Для підтвердження родинного зв’язку з дитиною надаються такі документи:
? бабою, дідом – свідоцтво про народження одного з батьків дитини або його копія;
? повнолітніми братом, сестрою – власне свідоцтво про народження або його копія;
? мачухою, вітчимом – свідоцтво про шлюб із одним із батьків дитини або його копія.
У разі відсутності зазначених документів відповідні відомості можуть бути отримані у вигляді витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, у тому числі в електронному вигляді.
Прийнятті зміни дають можливість забезпечити виїзд за кордон дітей в умовах введення на території України надзвичайного або військового стану з метою збереження життя і здоров’я.
Якщо у Вас виникли питання чи потребуєте додаткової інформації, звертайтеся до відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради за адресою: вул. Шевченка, буд. 10 В.

Відділ «Служба у справах дітей»
Ізяславської міської ради