Невмотивоване підвищення цін є порушенням чинного законодавства в умовах воєнного стану

Дата: 14.03.2022 14:18

Ізяславське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертає увагу громадян, що з метою забезпечення цінової стабільності у державі в умовах воєнного стану Кабінет Міністрів України прийняв постанову щодо забезпечення контролю за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на період воєнного стану.

Так, постановою Кабінету Міністрів України № 223 від 06 березня 2022 року вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 №1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» щодо запровадження граничного рівню торговельної надбавки на соціально значимі товари та доповнивши її пунктом 2-1 такого змісту:

“2-1. Установити, що на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, обласні військові адміністрації разом з Національною поліцією, Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками забезпечують контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на такі товари: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметана, яйця курячі, олія соняшникова, цукор кристалічний, капуста білокачанна, цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля, етанол (розчин 96%), нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні, антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне, газ скраплений для автомобілів.”

Ізяславське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області здійснює моніторинг цін на вищезазначені товари та застерігає власників закладів торгівлі, що невмотивоване підвищення цін є порушенням чинного законодавства в умовах воєнного стану та водночас висловлює подяку тим суб'єктам господарювання, які утримують ціни на соціально значимі товари в допустимих межах.

За матеріалами  Ізяславського управління Держпродспоживслужби