19 лютого – День Державного Герба України

Дата: 19.02.2022 10:05

Сьогодні, 19 лютого 2022 року, виповнюється 30 років від дня затвердження Державного герба України.

Державний Герб України — герб держави Україна, один із трьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном.

Як державний символ — Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Проєкт герба, затверджений Верховною Радою, був розроблений українськими геральдистами — Андрієм ГРЕЧИЛОМ, Олексієм КОХАНОМ та Іваном ТУРЕЦЬКИМ. Постанова визначала Тризуб малим гербом України, вважаючи його головним елементом великого герба.

Варто пам'ятати, що:

тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі;

у часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії;

у ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали;

відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки;

російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності;

тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України;

для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною;

тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією.

Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! Шануймо наші державні символи, наші обереги, за які помирали кращі  сини та доньки української землі!