Проведено практичний семінар керівників закладів освіти Ізяславської територіальної громади

Дата: 10.01.2022 11:43

Минулого тижня на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5  ім.О.П.Онищука, гімназія»  відбувся практичний семінар директорів закладів загальної середньої освіти Ізяславської громади з елементами тренінгу за напрямом «Безпечне освітнє середовище крізь призму інституційного аудиту».

Модераторами  вищезгаданого  заходу  виступили: головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради Сологуб Л.В., психолог КУ «Ізяславський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Антонюк О.Д., консультанти КУ «Ізяславський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гудовська Н.М., Денисевич Г.В., а також директор КУ «Ізяславський інклюзивно-ресурсний центр» Ізяславської міської ради Гнатюк С.І.

У ході зібрання було зазначено, що на зміну державної атестації шкіл прийшла нова форма вивчення освітньої діяльності школи – це інституційний аудит, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні і управлінські процеси та дотримання закладом освіти вимог законодавства.

Інституційний аудит є плановий і позаплановий. Плановий 1 раз на 10 років, позаплановий – може проводитися раз на 2 роки.

Позаплановий аудит проводиться якщо за результатами моніторингових досліджень встановлено, що заклад має низьку якість освітньої діяльності, або за ініціативи засновника, керівника закладу, органу управління освітою, наглядової (піклувальної) ради школи.

Експертною групою вивчається освітнє середовище – один із напрямів інституційного аудиту, що визначає такі три складові якісного освітнього середовища:

безпечні й комфортні умови праці та навчання;

відсутність дискримінації та насильства;

створення інклюзивного, розвивального та мотивувального освітнього простору.

Під час семінару керівники закладів загальної середньої освіти  Ізяславської міської територіальної громади мали змогу  визначити рівень  освітнього середовища свого навчального закладу за критерієм 1.1.1 «Приміщення і територія закладу освіти» відповідно до Порядку проведення інституційного аудиту.

По завершенню засідання директор Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5  ім. О.П. Онищука, гімназія» Бізюк Л.С. презентувала результати  самооцінювання безпечного освітнього середовища цього навчального закладу.

За матеріалами КУ «Ізяславський центр професійного

розвитку педагогічних працівників»