Ізяславщина зустрічає 2022 рік із місцевим бюджетом

Дата: 28.12.2021 13:07

24 грудня відбулась п'ятнадцята (позачергова) сесія Ізяславської міської ради 8 скликання, остання у поточному році.

Перед початком роботи міський голова за активну позицію та з нагоди Дня місцевого самоврядування, яке в державі відзначалось напередодні, вручив Почесну грамоту Хмельницької обласної ради депутату  міської ради Олегу Романюку.

Далі присутні депутати приступили до розгляду питань порядку денного. Усі порушені питання попередньо були розглянуті на засіданнях постійних профільних комісій міської ради, які відбулись напередодні.

Одними з перших депутати прийняли різноманітні цільові програми, зокрема:

- Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства Ізяславської міської територіальної громади на 2022-2025 роки (мета Програми - реалізація державної політики реформування ЖКГ, здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення стабільності роботи комунальних підприємств громади, забезпечення надійності та безпеки експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж шляхом фінансової підтримки господарських суб’єктів, покращення систем інфраструктури (в т.ч. дорожнього покриття, вуличного освітлення, оновлення обладнання та спецтехніки);

- Програма створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій на території Ізяславської міської територіальної громади на 2022 рік (мета – проведення оперативних заходів по попередженню надзвичайних ситуацій місцевого рівня та ліквідації їх наслідків,  укомплектованість місцевого матеріального резерву на мінімально належному рівні);

- Програма організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт, на території Ізяславської міської ради на 2022-2024 роки (мета - можливість вирішення завдань державної політики у сфері забезпечення захисту прав дитини на належне утримання, забезпечення  належного виконання рішень суду щодо стягнення аліментів, зменшення заборгованості зі сплати аліментів шляхом виконання суспільно-корисних робіт, що дозволить  урегулювати проблеми громади з питань благоустрою, озеленення території, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, прибирання та утримання в належному санітарному стані придорожніх смуг, вирубки чагарників вздовж доріг тощо);

- Програма «Громадський бюджет Ізяславської міської територіальної громади на 2022-2024 роки» (очікувані результати - залучення громадськості до формування бюджету Ізяславської міської територіальної громади для забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку населених пунктів, впровадження сучасних інноваційних проектів у всіх сферах життєдіяльності громади та покращення  добробуту  громадян);

- Програма висвітлення діяльності Ізяславської міської ради у засобах масової інформації на 2022 -2025 роки.

Позитивно проголосували обранці і за зміни до програм, а саме: Комплексної програми мобілізації зусиль Ізяславської міської ради і Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області по забезпеченню реалізації державної міграційної політики на 2019-2023 роки; Програми «Турбота» на 2021-2025 роки.

Також під час сесії було затверджено штатний розпис комунальної установи «Ізяславський центр професійного розвитку педагогічних працівників» та комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» на 2022 рік.

Найважливішим питанням останньої в цьому році сесії було прийняття бюджету Ізяславської міської ради на 2022 рік. Головний кошторис міської ради на наступний рік формувався відповідно  до положень Конституції України, Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу держави, інших законодавчих актів, бюджетних запитів, поданих головними розпорядниками коштів бюджету Ізяславської міської територіальної громади на 2022 рік, з урахуванням прогнозних показників соціально-економічного розвитку територіальної громади на наступний рік та наявної бази оподаткування тощо. Ключовим завданням бюджетної політики при цьому залишається забезпечення  економічної стабільності, стійкості, збалансованості та забезпечення децентралізації бюджетної системи.

У ході засідання обранці проголосували за погодження комунальному підприємству «Ізяславтепломережа» Ізяславської міської ради вчинення значних господарських зобов’язань, внесення зміни до структури «Служби фінансово-господарського обслуговування» відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради (включивши до структури штатну одиницю «Інженер з охорони праці»), а також організацію закупівельної діяльності Ізяславської міської ради.

Далі було прийнято ряд рішень щодо врегулювання питань майна комунальної власності.

До деяких проєктів рішень в ході обговорення було внесено поправки та зміни. Традиційно під час сесії депутати розглянули і земельні питання та питання виплати одноразової грошової допомоги.

Підсумовуючи засідання, міський голова Сергій Шлегель привітав депутатів із прийдешніми новорічно-різдвяними святами, а також подякував депутатському корпусу міської ради, який протягом року працював на благо громади, за співпрацю й висловив сподівання, що в подальшому їх діяльність буде такою ж злагодженою та ефективною.