Вшанували світлу пам’ять непересічної для України особистості та свого земляка

Дата: 28.12.2021 09:04

27 грудня - річниця смерті  Героя України, Генерального директора Укрзалізниці, екс-міністра транспорту та зв’язку України, Людини з великої літери Георгія Кірпи. У далекому 2004 році помер за трагічних обставин.

У багатьох місцевостях України  встановлено йому пам’ятні знаки, бюсти, відкриті музеї, названо на честь нього вулиці, засновано чимало фондів імені його, тощо. Земляки-клубівчани, як і співвітчизники, свято бережуть пам’ять про свого земляка.

У цей день, щоб вшанувати світлу пам’ять непересічної для України особистості та свого земляка, в селі Клубівка біля його пам’ятника зібрались місцеві жителі села, друзі та рідня.

Цей захід - черговий вияв пошани Георгію Кірпі, який у непрості часи очолив залізничну галузь і зробив у ній чимало позитивних перетворень. Саме за часів його керування почали масово ремонтувати вокзали та станції, будувати нові дороги. Обіймаючи посаду Міністра, Георгій Миколайович також зумів за короткий час модернізувати усю транспортну галузь. Чимало й зробив для рідного села Клубівка: будівництво газогону, доріг, лінійної лікарні, капітальний ремонт школи, дитсадка, будинку культури… - далеко не повний перелік його добрих справ.

До підніжжя пам’ятника Героя України Георгія Миколайовича присутні поклали квіти, а також вшанували його хвилиною мовчання.

Цікаві факти про Георгія Кірпу:

- його виховувала мати-інвалід та незряча тітка.

- пройшов шлях від слюсаря Клубівського цукрового заводу та чергового залізничною станцією до міністра транспорту та зв’язку;

- міністр  у трьох урядах;

- Кірпа не був кабінетним керівником. Він завжди знаходився серед людей, колег – транспортників і зв’язківців;

- був ініціатором багатьох справ, кожну із них він доводив до кінця.