Мешканці громади, котрі потребують соціальної допомоги, можуть звернутися до КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради
Молодість, здоров’я – це чудово. Ти без проблем біжиш до магазину, майже не відвідуєш аптеку, море друзів, завжди є люди, з якими можна поговорити. На жаль, людині не під силу впливати на час, а він…летить. І те, що вчора було таке звичне, стає не доступне…Добре, коли поруч є рідні, які в усьому допоможуть. Але часто трапляється так, що діти далеко, а інколи, на жаль, далекі…Залишитись самотнім і, не дай Боже, безпомічним на схилі літ – це дуже страшно…Але вихід завжди є! На допомогу прийде соціальний робітник: він і в хаті прибере, і продуктів купить, ліки по рецепту забере, оплатить комунальні, забере повідомлення про нараховану субсидію, поговорить, порадить, підтримає.
Раніше на таку допомогу могли розраховувати лише одинокі люди похилого віку та особи з інвалідністю. Наразі КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради допомагає і тим, хто має дітей і тим, хто хворіє, а групу інвалідності ще не встановлено.
Законом України «Про соціальні послуги» передбачено надання такої допомоги залежно від статусу особи, її доходів. Особи з інвалідністю І групи та діти з інвалідністю з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування отримують безоплатно. Якщо середньомісячний сукупний дохід на одну особу менший від двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (сьогодні це 1934 *2=3868 гривень), людина має право отримувати послуги безоплатно.
Якщо цей дохід від 3868 до 7736 гривень (чотири прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність) - за отримані послуги треба частково заплатити. Якщо ж дохід більший за 7736 гривень, то послуги будуть повністю платні. До сукупного доходу включаються не лише пенсія, а й доходи від здачі майна, у тому числі нерухомого (в т.ч. від здачі в оренду земельного паю). Також до складу доходу вносяться доходи працюючих осіб, які живуть разом і ведуть спільне господарство. Але послуги надаються лише тій особі, яка звернулася по допомогу і має на це право.
Соціальний робітник – це не хатня робітниця, вона надає послуги, які передбачені угодою, що укладається між особою, яка потребує допомоги. Перелік таких послуг дуже широкий, кожна послуга має свою ціну.
Найбільш поширені послуги, що надаються установою, це: прибирання житла, доставка продуктів, медикаментів, прання білизни, допомога в приготуванні їжі, обробіток присадибної ділянки, оплата комунальних послуг, допомога в оформленні субсидії, пільг тощо. Проте це не означає, що соцробітник має виконувати усі настанови. Він просто допомагає людині в таких роботах, які передбачені в угоді. Якщо ж людина не може самостійно себе обслуговувати, тоді постає питання про переведення її у стаціонарний заклад.
Не забуваймо, що наш людський обов’язок доглянути та допомогти батькам, безпомічним та особам поважного віку. Статті 202-203 Сімейного Кодексу України зобов’язують дітей утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги, зокрема сплату аліментів та участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.
Жителі Ізяславської територіальної громади, котрі потребують допомоги, можуть звернутися до КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради (м.Ізяслав, вул.Шевченка, 10В; телефон – 2-61-71).
КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради