Багатогранна особистість Ізяславської громади (до 6 річниці смерті відомого ізяславчанина Василя Івановича Кравчука)

Дата: 25.11.2021 15:27

25 листопада рівно шість років тому перестало битися серце видатного ізяславчанина Василя Івановича Кравчука.

Це – вельми багатогранна особистість, оскільки він – поет-лірик, гуморист-сатирик, пародист, байкар, дитячий казкар, прозаїк, драматург, композитор, видатний педагог і активний громадський діяч.

Василь Кравчук мав свій неповторний стиль, вмів робити слово влучним, яскравим…У поезіях майстра слова знаходимо відгук на всі явища й події народного життя, що засвідчує його близькість до народу. А ніжність і чистота, легкість і прозорість його поезії засвідчують м’якість, чутливість і лагідність його натури. Літературна спадщина Василя Кравчука є дзеркалом його душі.

Його проза засвідчує досконале знання історії України та рідного краю, справедливий і чесний аналіз ментальності українців, тверезу оцінку суспільних процесів, а головне – щиру любов до України та її люду.

Жителі нашої громади достойно оцінюють вклад Василя Кравчука у розвиток нашого краю.

У день смерті, його могилу на ізяславському цвинтарі відвідали друзі та рідні, представники від міської ради. На скромний обеліск нашого земляка лягли живі квіти.

Передчасно він пішов з життя. Людина полум’яного темпераменту, творчого шаленства, він згорів дочасно, полишивши нам золоті розсипи своїх поезій, творів та нев’янучу красу своїх пісень.

Тож згадаємо в ці дні талановитого нашого земляка, його творчість. Пам’ять про великого сина Ізяславської громади назавжди живе поміж нами.

Постать Кравчука  — цікава та багатогранна. Ми вирішили розповісти вам про деякі відомі та маловідомі факти, що стосуються нашого видатного земляка:

1. Василь Кравчук - член Національної спілки письменників України, Заслужений працівник культури України, Почесний громадянин міста Ізяслава, Лауреат літературних премій імені славетних Микити Годованця, Степана Руданського, Степана Олійника, Наталії Забіли, премії Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» та Міжнародної премії фонду «Святої Марії», член Всеукраїнської музичної спілки.
  2. Гарно грав на акордеоні та фортепіано, керував хором і духовим оркестром, писав музику.
  3. Василь Кравчук вийшов із багатодітної сім’ї — був четвертою дитиною із п’ятьох. Ріс без батька, котрий загинув під час Другої світової війни.
  4. Понад тридцять років В.І.Кравчук був незмінним директором дитячої музичної школи в м.Ізяслав.
  5. У творчій скарбниці письменника майже 50 збірок поезії, прозових творів та публіцистичних нарисів. А ще – понад 200 пісень на власні тексти та тексти інших авторів, які співає не лише рідне Поділля, а й вся Україна.
  6. Понад 20 років був редактором сторінки для дітей «Калинова сопілка» в газеті «Зоря Надгориння» («Колгоспне життя»).
  7. Був депутатом Ізяславської районної ради V скликання 2006-2010 років.