A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Застосування підприємцями РРО/ ПРРО у 2021-2022 роках

Дата: 18.11.2021 09:39
Кількість переглядів: 221

 

Поговоримо про тих підприємців, для кого застосування РРО/ПРРО є обов’язковим у 2021 році, а для кого стане обов’язковим вже з 01.01.2022 року.

З 01.01.2022 р. майже всі ФОП, які здійснюють розрахункові операції, будуть зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО незалежно від видів діяльності та обсягу доходів. Виключення встановлено лише для ФОП 1 групи. Вони не застосовують РРО/ПРРО.

А як йдуть справи у 2021 році?

З 01.01.2021 р. по 01.01.2022 р. діє перехідний період. Наразі не застосовувати РРО та/або ПРРО можуть платники єдиного податку 2–4 груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної зарплати на початок цього звітного року (1320000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послугу сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

При перевищенні граничного обсягу доходу у 1320000 грн застосовувати РРО та/або ПРРО слід розпочати з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжити в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Це передбачено п. 61 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Крім того, застосування РРО/ПРРО обов’язкове при торгівлі підакцизними товарами (п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, далі – Закон № 265). Нагадаємо, що ФОП-єдинники 1–3 групи можуть здійснювати лише роздрібний продаж таких підакцизних товарів (пп. 3 пп. 291.5.1 ПКУ):

  • паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів;
  • пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин.

А ось ФОП-єдинники 1 групи не застосовують РРО/ПРРО і у 2021 році (п. 296.10 ПКУ).

Щодо ФОП-загальників, вони застосовують РРО/ПРРО на загальних підставах відповідно до Закону № 265.

Отже, підсумуємо, які підприємці зобов’язані застосувати РРО/ПРРО у 2021–2022 роках (для зручності – зображення нижче)

Облік товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного податку

Одночасно звертаємо увагу необхідність дотримання Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений Наказом Міністерства фінансів України №496 від 03.09.2021, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.2021 за №1411/37033 (далі – Наказ № 496), яким, зокрема, визначено і форму ведення такого обліку. Зазначений Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі - ФОП), які відповідно до Закону № 265 зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.

Хто ж підпадає під дію Наказу № 496? Згідно п.12 ст.3 Закону № 265 «суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), які відображені в такому обліку. Такі вимоги не поширюються на ФОП – єдинщиків (крім єдинщиків - платників ПДВ).

АЛЕ! Ті платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послугу сфері охорони здоров’я; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, - такий облік вести ЗОБОВ’ЯЗАНІ! Принагідно повідомляємо, що в дію Наказ № 496 вступив з 12.11.2021 року.

Ізяславська державна податкова інспекція

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь