Звернення Ізяславського міського голови до Дня визволення України від нацистських загарбників

Дата: 28.10.2021 09:24

28 жовтня ми відзначаємо 77-му річницю звільнення України від нацистів, вшановуємо пам’ять полеглих, вклоняємось воїнам-визволителям, учасникам руху опору,  усім, хто зробив свій внесок у спільну перемогу в Другій світовій війні. Дякуємо тим, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та допомагав піднімати Україну з руїн. Згадуємо всіх, чиє життя забрала та страшна війна.

Ця сторінка історії України ніколи не зітреться з пам’яті українського народу. Переможна битва за Україну, яка тривала довгих 22 місяці, була однією з вирішальних у розгромі військ гітлерівської Німеччини і її союзників.

За перемогу над нацизмом наш народ заплатив неймовірно високу ціну – мільйони загиблих, поранених та ненароджених. За різними оцінками, від 8 до 9 мільйонів наших земляків полягли на полях боїв, загинули в окупації, у концтаборах, гетто, в’язницях та на каторжних роботах на чужині. Десятки тисяч українських міст і сіл було перетворено на руїни, чверть мешканців залишилися без даху над головою.

Гірко визнавати, але українцям знову довелося стати на захист України, її свободи та територіальної цілісності, в російсько-українській  війні.

Сучасні захисники України виявились гідними слави своїх дідів і прадідів, а тому сьогодні ми пишаємось героїзмом, силою духу та мужністю наших захисників і твердо віримо у нашу перемогу.

Шановні переможці, ваша мужність і відвага, героїзм та нескореність є зразком для прийдешніх поколінь. Міцного вам здоров’я, довгих років життя, мирного неба над головою, любові та уваги рідних і близьких.

Вічна і світла пам’ять загиблим!

Слава Україні! Героям Слава!

Сергій ШЛЕГЕЛЬ,

Ізяславський міський голова