A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ізяславська міська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Роз’яснення щодо відключення споживачів від систем централізованого опалення

Дата: 15.10.2021 09:20
Кількість переглядів: 933

Враховуючи численні скарги споживачів теплової енергії щодо неможливості  відключення від систем централізованого теплопостачання, Ізяславська міська рада повідомляє, що таке відключення відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (із змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 7 червня 2018 року N2454-VIII» відбувається відповідно до Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, що затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  N169 від 26 липня 2019 року (зареєстрований Міністерством Юстиції України 27 серпня 2019 р. за N 982/33953) https://ips.ligazakon.net/document/view/Re33953?an=83.

Відповідно до даного Порядку, відключення споживачів від централізованого опалення та гарячого водопостачання (ЦО та ГВП) та влаштування індивідуального теплопостачання можливе лише у двох випадках:

1.У разі, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (10 грудня 2017 року) не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП;

2.У разі, якщо всі власники (співвласники) будівлі, в тому числі житлового чи іншого будинку відмовляються від централізованого опалення.

В першому випадку для відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП власник квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку звертається до органу місцевого самоврядування з письмовою заявою в довільній формі із зазначенням причини відокремлення (відключення) та подає інформацію про намір влаштування системи індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) такої квартири чи нежитлового приміщення.

В другому випадку власник (співвласники) будівлі, в тому числі житлового будинку, подає (подають) до органу місцевого самоврядування заяву про відключення будівлі, в тому числі житлового будинку, від ЦО та/або ГВП, яка складається в довільній формі, із зазначенням причини відключення, а також інформацію про намір влаштування в будівлі систем індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання). Для багатоквартирного будинку до заяви додатково додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг із протоколу) про ухвалене співвласниками рішення про відключення будинку від ЦО та/або ГВП та зазначаються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників у вирішенні питань щодо відключення багатоквартирного будинку.

В інших випадках відключення від систем ЦО та/або ГВП заборонено законодавством. Це – законодавчо встановлена норма, а не обмеження прав громадян органами місцевого самоврядування.

Ізяславська міська рада


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь