Представники Ізясласької громади стали призерами обласного огляду-презентації елементів нематеріальної культурної спадщини «Скарби народу»

Дата: 01.10.2021 08:22

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва з 15 по 30 вересня вперше пройшов обласний огляд-презентація елементів нематеріальної культурної спадщини «Скарби народу». У презентації взяли участь 9 територіальних громад нашої області.

Огляд-презентація пройшла з метою збереження, відродження й подальшого розвитку нематеріальної культурної спадщини, виявлення справжніх носіїв народних традицій, їх творців та зберігачів передачі самобутніх зразків народної творчості в усіх її проявах прийдешнім поколінням; залучення до ідентифікації елементів нематеріальної культурної спадщини різноманітних груп населення також створення місцевих переліків та поповнення обласного переліку нематеріальної культурної спадщини, та популяризації народних традицій, формування культурного простору області.

Усі учасники огляду-презентації дотрималися вимог конкурсу, які були прописані в положенні та надіслали на конкурс цікаві матеріали, серед яких журі, яке очолила директор Центру, заслужена артистка України Майя Онищук, визначили переможців. За оцінками членів матеріал від Ізяславської міської територіальної громади  - елемент нематеріальної культурної спадщини  «Пісенна та обрядова традиція села Ріпки» здобув ІІІ місце.