ПРОЩАННЯ З ГЕРОЄМ УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРОМ ПЕТРАКІВСЬКИМ

Дата: 02.09.2021 17:04

2 вересня у Хмельницькому на Майдані Незалежності провели в останню путь 33-річного Героя України полковника Олександра Петраківського.

Ціною власного здоров’я влітку 2014 року 33-річний військовий врятував цілу колону армійців під Луганськом. Тоді, 20 липня, загін Олександра дав бій бойовикам та забезпечив можливість цілій колоні техніки Збройних сил та сил 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» без втрат пройти до аеропорту Луганська. Під час бою один з бійців загубив шолом. Побачивши це, капітан Олександр Петраківський віддав підлеглому свій кевларовий шолом, чим врятував йому життя. За кілька хвилин після того, як офіцер віддав свій шолом розвіднику, йому в голову влучив осколок міни. Попри важке поранення, він виносив з-під обстрілу поранених бійців і продовжував керувати підрозділом. Колона скористалась боєм і без втрат прорвалася крізь засідку ворога.

Після поранення в голову, Олександр впав у кому. За сім років переніс десятки важких операцій, тяжку і тривалу реабілітацію. Проходив лікування в Україні, Польщі, в Ізраїлі, США та складну реабілітацію у Науково-практичному центрі нейрореабілітації Nodus у Броварах.

На жаль, 29 серпня 2021 року серце Героя України зупинилось.

Герої не вмирають. Вони завжди житимуть у наших серцях, перебуваючи вже у небесній варті, охороняючи мир і спокій України.

Олександр Петраківський назавжди залишиться прикладом мужності та патріотизму, справжнім Воїном Світла та Добра.

Наші щирі співчуття рідним та близьким героя.

Слава  Герою України Олександру Петраківському!

Слава Україні!